4 Zvláštne fakty, ktoré ste o spánku nevedeli

4 Zvláštne fakty, ktoré ste o spánku nevedeli

Počas spánku sa regeneruje vaše telo a myseľ si triedi myšlienky. Spánok je dôležitý ako pre zdravie, tak pre osobnosť.

20.11.2017 | Hi Promotion s.r.o. | prespanok.sk

4 Zvláštne fakty, ktoré ste o spánku nevedeli

 

Nič nie je lepšie, ako sa po celodenných povinnostiach zahrabať do periny a  načerpať  dávku energiu do nového dňa. Počas spánku sa regeneruje vaše telo a myseľ si triedi myšlienky. Spánok je dôležitý ako pre zdravie, tak pre osobnosť. Vyspatí ľudia totiž podávajú nielen lepšie výkony, ale sú aj šťastnejší a menej konfliktní. V mysli si vďaka spánku nielen utriedite myšlienky, ale pomôžete aj pamäťovým, metabolických a imunitným funkciám.

 

1.       Spánková paralýza je zdrojom mnohých mýtov

Spánková paralýza nastáva, keď sú ľudia neschopní pohybu a nachádzajú sa niekde medzi svetom snov a realitou. Poväčšine, mnohí tvrdia, že počas týchto krátkych epizód nie sú sami, ba dokonca aj to, že sú pod vplyvom démona. Ide však o poruchu zvanú narkolepsia. Tá je charakteristická príznakmi ako neprekonateľné záchvaty spánku, znehybnenie pri zaspávaní či prebúdzaní, ktoré si človek plne uvedomuje, nie je však schopný nič urobiť, depresia a spomalené vnímanie.

 

2.       Námesačnosť sa vyskytuje čoraz častejšie

Moderná digitálna doba dáva popri námesačnosti priestor aj námesačnému chatovaniu s priateľmi či posielaniu pracovných emailov. Ak sa vám teda stane, že vám v noci zabliká mobil a na displeji sa zjaví bizarná správa od známeho, nerobte unáhlené závery. Profesori Univerzity v New Yourku tvrdia, že môže ísť o zle vyhláskované slová alebo nezmyselné súvetia, ktoré vám v spánku poslal nechtiac kolega či priateľ.

 

3.       Čuch počas spánku zlyháva

Každý z nás vie, na čo slúži detektor dymu či ohňa. Možno vám však ušlo, prečo sú oba nástroje tak veľmi dôležité. Samozrejme, ak ste pri plnom vedomí, je jasné, že dym pravdepodobne ucítite predtým, ako sa detektor ozve. Avšak, počas spánku schopnosť reagovať na pachy zlyháva. Na rozdiel od zvukov vás pachy totiž nezobudia.

 

4.       Nebezpečenstvá spánkovej deprivácie a ako si pri nedostatku spánku pomôcť

Spánková deprivácia môže byť aj strašidelná. Bez spánku v krátkom období človek trpí halucináciami, vysokým krvným tlakom, stratami pamäte a depresiami. Dlhodobá spánková deprivácia môže spôsobiť omnoho horšie následky – straty vedomia či trvalé poškodenia imunitného systému.

Premýšľali ste nad tým, že problém vám môže spôsobovať aj vonkajší faktor ako nesprávny matrac? Možno by ste ho mali vymeniť. Existujú mnoho druhov matracov a každý z nich sa vyznačuje niekoľkými vlastnosťami. Je len na vás, čomu dávate prednosť. Vyberajte si podľa tvrdosti, materiálu a priedušnosti, hlavne, ak máte problémy s potením. Obľúbene sú matrace z lenivej či pamäťovej peny, ktoré sa do pôvodného stavu vracajú pomaly a nespôsobujú tak protitlak, čo predĺži jeho životnosť a nevytvorí na ňom žiadne preležaniny. Vaše telo bude teda vždy ležať v stabilizovanej a optimálnej polohe.Poobzerajte sa po rôznych akciových matracoch, kde môžete dostať za cenu jedného, aj druhý matrac pre partnera.

Mnoho ľudí vankúše podceňuje a uspokojí sa aj s tým nepohodlným. Ten správny vankúš vám však poľahky zlepší kvalitu spánku a vy sa budete cítiť ako v bavlnke. Aj tu sa môžete poobzerať po vankúši z lenivej peny, ktorý sa vášmu telu a jeho anatómii dokonale prispôsobí.

 

 

Hodnotenie

4 Zvláštne fakty, ktoré ste o spánku nevedeli
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma