7 tipov pre brigádnikov, ktorí sa chystajú do zahraničia

7 tipov pre brigádnikov, ktorí sa chystajú do zahraničia

Aj vám sa zdá, že tráva je u susedov zelenšia? Najlepšie to zistíte, ak to zahraničia vycestujete za prácou.

11.03.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Myšlienka, vypariť sa z pôvodnej práce alebo úplne zmeniť miesto, napadla každému z nás. Niektorí ju po zvážení všetkých pre a proti hneď aj zahodili do zabudnutia, iní naopak skočili rovno do divokej vody a vycestovali a ďalší sa stále touto predstavou zaoberajú. Ak patríte do poslednej skupiny, máme pre vás rady a odporúčania na čo si dať pozor a tak sa lepšie pripraviť na cestu za prácou. Kto nevyskúša, ten nezistí a rovnako aj v tomto prípade sa môžete do novej krajiny zamilovať, alebo sa v konečnom dôsledku budete tešiť naspäť domov. Pre skúsenosti sa však oplatí podstúpiť takúto zmenu.

 

1. Je potrebné chápať kultúrne rozdiely

Počas kráčania ulicami Paríža zajedať kúsky pizze, či začať debatu o politike s Angličanom, by vám asi nepomohlo získať veľa obdivu. Francúzi sú totiž známy svojim apetítom, vďaka ktorému si každý chod vyhradia čas a priestor, Brit sa zasa radšej porozpráva o futbale. Pri zisťovaní tradícii a kultúry jednotlivých krajín však treba brať zreteľ na to, že veľa informácií môže vychádzať zo stereotypov. To, či sú Fíni naozaj takí odmeraní, zistíte až priamo u nich doma. Preto sa snažte pozbierať najmä vecné fakty, ktoré vám pomôžu získať ako -taký obraz o danej krajine

 

2. Kontaktujte blízkych v zahraničí

Spomenuli ste si na niekoho z blízkych, kto odcestoval? Nebojte sa mu ozvať! Je celkom možné, že ho svojou návštevou potešíte. Vy tým získate podporu na začiatku a ľahšie sa spoznáte s prostredím. Ak vám navyše poskytne kontakt na potenciálnych zamestnávateľov, váš prvý krok za prácou v zahraničí bude oveľa jednoduchší.

 

3. Bez skúseností za hranice? Áno, sú prípady ľudí, ktorí opustili domácu krajinu bez i tej najmenšej znalosti jazyka. Hosťovská krajina sa im natoľko zapáčila, že boli motivovaní rýchlo napredovať a prispôsobiť sa prostrediu. Je pravda, že odborník si po mnohých rokoch praxe nájde prácu jednoduchšie, ale to neznamená, že dvere sú pre neskúsených zavreté. Nezabudnite, že každý nejako začínal. Na úvod to nemusí byť prechádzka ružovou záhradou, ale s pevnou vôľou dokážete nemožné.

 

Uviedli sme len pár tipov ako sa pripraviť na prácu v zahraničí. Celý článok si môžete prečítať na stránke Brigada.sk.

Hodnotenie

7 tipov pre brigádnikov, ktorí sa chystajú do zahraničia
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma