Aj televízia môže byť inteligentná – volá sa TELEVIDO

Aj televízia môže byť inteligentná – volá sa TELEVIDO

Víťaz TP Cupu 2013 vám pomôže zorientovať sa v divočine TV programov

10.06.2013 | FIIT STU | www.fiit.stuba.sk

TeleVido je inteligentná, personalizovaná televízia, ktorá svojmu divákovi pomáha vybrať najlepší program na sledovanie. Na základe zadaných kritérií mu odporučí vhodnú reláciu v televízii, seriály, filmy, ako i aktuálne predstavenia v kinách. Tento projekt, ktorý vytvorilo sedem študentov Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave (FIIT STU) pod vedením Dušana Zeleníka, sa stal víťazom 5. ročníka súťaže tímových projektov – TP Cup 2013.

 

Ďalšími finalistami bol tím Gangsta Coders so sociálnou hrou založenou na geo-cachingu CARTEL a projekt inteligentnej domácnosti Connection Kin. Všetky nápady prezentované na súťaži majú potenciál reálneho nasadenia do praxe. To je základný princíp TP Cupu, ktorý je určitou mini simuláciou fungovania skupiny vývojárov. Ako uviedla prof. Mária Bieliková z FIIT STU, predsedníčka poroty: „TP Cup je jedinečná skúsenosť pre všetkých zapojených. Pre študentov, ktorí do projektov doslova vkladajú srdce a posúvajú inovatívne myšlienky do produktovej roviny. Pre ich vedúcich, ktorí majú možnosť pracovať s nadšenými študentami. Pre expertov z praxe, ktorí s nimi diskutujú a komentujú ich projekty, a touto cestou sa môžu vyjadriť aj k ich pripravenosti pre prax.“

 

Skončil sa piaty ročník súťaže. Víťazný tím roku 2009 ukázal trojrozmerného virtuálneho robota, ktorého študenti naučili chodiť, kopať do lopty, vstávať po pádoch. Víťaz roku 2010 prezentoval počítačovú hru, ktorá sa zameriavala na popularizáciu výskumu, následne s touto hrou študenti uspeli aj na medzinárodnom poli. Tím s projektom adaptívneho proxy servera, ktorý umožňuje prispôsobenie obsahu či výzoru webu na mieru každému používateľovi sa prebojoval na prvé miesto v roku 2011. V minulom roku zvíťazil tím s hrou Smart Bombers pre mobily, ktorej významnou črtou je socializácia. Študenti vyvinuli geoplatformu, do ktorej sa dajú pripojiť aj iné hry. Smart Bombers využíva fyzický priestor a motivuje k osobným stretnutiam.

 

Porota je zložená z expertov z IT spoločností, ktoré aktívne pôsobia na trhu. Pre rok 2013 sú to: Ján Bahidský (New Frontier Slovakia), Alojz Časný (Tempest), Pavol Frič (Ditec), Martin Hrnko (QBSW), Tomáš Kysela (PosAm), Richard Schwartz (Unicorn), Juraj Červeň (Softec), Marek Tomša (Enprovia) a Ondrej Macko (PC Revue). Predsedníčkou poroty je prof. Mária Bieliková z FIIT STU.

Víťazný tím TeleVIDO
 

Hodnotenie

Aj televízia môže byť inteligentná – volá sa TELEVIDO
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
SPONZOROVANÉ ODKAZY