Aké plastové okná si vybrať?

Aké plastové okná si vybrať?

V súčasnosti prechádza mnoho panelových domov na sídliskách opravami.

06.02.2014 | DD TRADE | ddtrade.sk

V súčasnosti prechádza mnoho panelových domov na sídliskách opravami, pričom jedna z častých foriem rekonštrukcie spočíva v ich zatepľovaní. Odborníci upozorňujú, že pri zatepľovaní sa treba vyvarovať niektorých mýtov, ktoré sa rokmi zaužívali a šíria sa medzi ľuďmi ako reálne fakty.

 

Jedným z nich je napríklad presvedčenie, že hrubá stena ďalšiu izoláciu nepotrebuje. Súčasné normy však považujú za vyhovujúce steny so šírkou minimálne 190 cm.

Avšak, v prípade, že sa v stene nachádzajú otvory ako dvere a okná, cez priestor medzi nimi a múrom dochádza k úniku tepla podstatne rýchlejšie ako pri múre s hrúbkou 80 cm. Plastové okná a dvere majú v tomto smere skvelé vlastnosti: dobre izolujú zvukovo, tepelne, majú v zásade dobrú životnosť a ich údržba tiež nie je náročná. Vyznačujú sa tiež dobrou odolnosťou voči poveternostných podmienkam. Práve výmena okien a dverí predstavuje inú možnosť renovácie a izolácie objektu.

 

Predaj plastových okien, tzv. eurookien, ale aj ich výroba, sa na Slovensku uskutočňuje už niekoľko rokov a ich vzhľad, ako aj kvalita sa neustále vyvíjajú. Na trhu je dostupných mnoho rôznych typov. Spolu s časom, počas ktorého sú okná na trhu, primerane rastú aj požiadavky na ich kvalitu a vlastnosti. Okrem šetrenia energií prostredníctvom izolácie sa kvalitatívne mení aj ich odolnosť voči poškodeniu a rozbitiu. Jedným z kvalitných značiek na trhu sú okná Salamander, ponúkané s dvojsklom alebo trojsklom a päť- alebo šesťkomorovým podkladovým profilom.

Väčšie množstvo komôr zaručuje menšiu tepelnú priepustnosť rámu. Sú známe svojou kvalitou, ale aj dizajnom vhodným pre rôzne typy budov. Správna voľba profilu dokáže zvýrazniť funkcionalistický, rustikálny alebo elegantný štýl budovy, na ktorej sa rekonštrukcia okien realizuje. Navyše, plastové okná sa už dnes neobmedzujú na typickú bielu, ale výrobcovia ponúkajú širokú škálu farieb alebo rôznych dekorov dreva, ktoré takmer nie je možné rozoznať od drevených okien.

Hoci niektorí tvrdia, že nevýhodou plastových okien je, že nie sú natoľko flexibilné ako drevené v otázke výroby rôznych tvarov, v súčasnosti je v ponuke pomerne veľký počet rôznych tvarov a typov, ako napríklad dvojkrídlové, trojkrídlové so stredovým stĺpom alebo bez neho, sklopné, otáčavé alebo nepohyblivé. Treba si len správne vybrať. 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma