Ako efektívne skladovať šperky

Ako efektívne skladovať šperky

Niekoľko spôsobov, s ktorými získate prehľad vo vašich šperkoch

08.01.2019 | Šperky Salina & Natalyss | sperkysan.sk

Aj vy skladujete všetky svoje šperky v jednej krabičke, máte v nich neporiadok a nikdy neviete nájsť kúsok, ktorý práve potrebujete? Uvažujete nad efektívnejším skladovaním šperkov, ale neviete ktorý by bol ten najvhodnejší? Prinášame vám rýchly prehľad spôsobov skladovania šperkov  a ich výhody a nevýhody.

 

Základom pri skladovaní šperkov je, aby boli v suchu - čiže akokoľvek ich máte uložené, neskladujte ich v kúpeľni. Začnú vám veľmi rýchlo oxidovať, bižutéria môže dokonca hrdzavieť a skrátite tým ich životnosť alebo ich budete musieť pracne čistiť. Ďalej musia byť v tme, keďže niektoré materiály v šperkoch môžu byť citlivé na svetlo, napríklad niektoré minerály či živice po dlhšom čase na svetle zmenia farbu. Toto samozrejme neplatí, ak máte šperky iba z kovových častí. Ideálne by šperky mali byť uzavreté, aby sa na ne neprášilo, keďže drobnejšie členité časti ťažko vyčitíte a samozrejme by mali byť roztriedené a každý kúsok by mal mať svoj priestor, aby sa o seba nezamotali a nepoškodili navzájom. 

 

Stojany

 

Jedným z najčastejších spôsobov ukladania šperkov sú stojany. Stojanov je veľa druhov a viete si vybrať rôzne typy, či už na náušnice, napichovacie náušnice, náramky, prstene či náhrdelníky. Výhodou stojanov je rýchly prístup k šperkom, prehľadnosť a roztriedenie jednotlivých kúskov. Avšak stojany sú obyvkle položené na miestach, kde je práve svetlo, prach a vonkajšie vplyvy, ktoré šperkom veľmi neprospievajú. Ak sa teda rozhodnete pre stojan, bolo by dobré, ak by ste ho mali uzavretý v nejakej skrinke.

My máme momentálne v ponuke tento milý kaktusový stojan, na menšie šperky.

 

 

 

Šperkovnice

 

Šperkovnice sú ideálnym úložným priestorom, spĺňajú všetky podmienky, ktoré pomáhajú uchovať šperky dlho krásne. Je však potrebné vybrať si vhodný typ a nešetriť za cenu menšieho priestoru. Ak si kúpite menšiu šperkovnicu, kde sa vám nevojdú všetky šperky, opäť v nej budete mať neporiadok a preto je lepšie investovať do priestrannejších kúskov.

 

 

 

Zrkadlá

 

Zrkadlá s úložným priestorom sú skvelou vecou, ktorá šetrí miesto v izbe a poskytuje naozaj veľa priestoru pre vaše šperky. Taktiež spĺňajú všetky vyššie popísané podmienky skladovania a sú ideálnou voľbou, ak máte naozaj veľa šperkov.

 

 

Vreckový organizér

 

Tento organizér je šikovný a taktiež skvelý ak nemáte doma veľa priestoru. Zmestí sa do skrine, keďže ho viete zavesiť medzi šaty. Šperky sú tiež dobre chránené, ale nie je veľmi vhodný na tenšie retiazky, keďže sa v ňom ľahko zamotajú.

 

Inšpirácie na výrobu vlastných stojanov a oranizérov

 Ak patríte medzi tie kreatívnejšie duše, prinášame vám aj pár skvelých nápadov na stojany a organizéry, ktoré si jednoducho viete vyrobiť aj doma. 

 

 

Zdroje: containerstore.com, ana-white.com, pinterest.com, sperkysan.sk, therese.sk

kaktusový stojan na šperky
vreckový organizér

Hodnotenie

Ako efektívne skladovať šperky
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 6
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma