Ako neskončiť na úrade práce po ukončení štúdia - Časť 1.

Ako neskončiť na úrade práce po ukončení štúdia - Časť 1.

Rady mladých na úrade práce sú každým rokom dlhšie. Mladí by mali začať pracovať na sebe už počas štúdia, nie až po ukončení

23.09.2013 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

V dnešnej neutešenej situácii na trhu práce nepomáha ani nie príliš dobre fungujúce školstvo na Slovensku. Nemožno sa potom čudovať, že zo škôl vychádzajú mladí ľudia absolútne nepripravení na prácu vo firmách v odboroch, ktoré vyšutodvali na strednej, či vysokej škole. Mnohí z nich dokonca počas štúdiua neabsolovali ani žiadnu brigádu, ktorá by im pomohla nabrať pracovné skúsenosti. Treba si priznať, že chybou vždy nie je len zlá situácia na trhu práce, ale práve nepripravenosť mladých ľudí na prácu vo firmách.

 

Keďže sa nedá očakávať, že by sa táto situácia v najbližšej dobe vyriešila komplexne, študenti si musia sami uvedomiť, aké kroky treba spraviť na to, aby sa pre zamestnávateľov stali užitočnými a cennými v ich firmách. Treba ich k tomu však viesť väčšou informovanosťou a podporou zo strany škôl a hlavne budúcich zamestnávateľov.

 

Študenti už počas štúdia majú možnosť sa rozvíjať, naberať skúsenosti a prax, učiť sa cudzie jazyky a pod. To všetko napomáha k tomu, aby sa vedeli ľahšie adaptovať na nové pracovné prostredie a spĺňať úlohy, ktoré im boli zadané.

 

 

Rozvoj osobnosti počas štúdia

 

Každá stredná, či vysoká škola ponúka svojim študentom viacero možností ako rozvíjať svoju osobnosť. Ide o rôzne kurzy, aktivity, práce vo výskume, či vzdelávacích a iných študentských kluboch.

Je len na iniciatíve mladých ako túto možnosť využijú. 

 

 

Samoštúdium

 

Ďalšou možnosťou, ktorú využíva množstvo ľudí je samoštúdium. Najpopulárnejšie je samoštúdium cudzích jazykov, ale aj rôznych iných zručností za pomoci rôznych tlačených či online publikácií.

 

 

Brigády na získanie zručností a skúseností

 

Každá brigáda, ktorú študent absolvuje počas štúdia mu je prínosom. Zvyká si na pracovné prostredie. Ak sa mu podarí nájsť brigádu v jeho odbore, naberá cenné skúsenosti, ktoré môže využiť neskôr pri práci.

 

Každá pracovná skúsenosť je pre mladého človeka plusový bod u zamestnávateľa, o to viac, ak sa brigáda týkala súčasnej pracovnej pozície.

 

 

Ponuka brigád pre študentov | Brigada.sk
 

Hodnotenie

Ako neskončiť na úrade práce po ukončení štúdia - Časť 1.
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma