Ako poraziť škodcov v dome

Ako poraziť škodcov v dome

Pomôžeme vám zbaviť sa hlodavcov, hmyzu a baktérií

30.05.2015 | AQUAZOO | www.aquazoo.sk

Ako poraziť škodcov v dome

Hmyz, hlodavce alebo plesne nie sú problémom len rodinných domov, ale aj bytoviek a obchodných priestorov. Len málo z vás vie, ako si skutočne poradiť s týmito nepríjemnými škodcami a zbaviť sa ich raz a navždy.

 

Ako na hlodavce

Prítomnosť hlodavcov väčšinou prezradia exkrementy alebo prehryzené diery. Hlodavce, ako napríklad Myš domová a Potkan hnedý, sú prenášačmi viac ako 30 druhov chorôb. Okrem nebezpečenstva nákazy infekčnými chorobami je tu aj majetková škoda, ktorú vám tieto hlodavce môžu spôsobiť. Od prehryzených káblov až po znehodnotenie materiálov vo vašich podnikových skladoch.  Podniky, ktorých činnosť je zameraná na prácu s potravinami alebo zvieratami, majú zo zákona povinnosť vykonávať pravidelnú deratizáciu. Povinnosť zasiahnuť proti hlodavcom má však aj každá právnická, či fyzická osoba.

V niektorých prípadoch nestačí zakúpiť a umiestniť klasické pasce alebo deratizačné staničky. Treba ich vedieť aj efektívne umiestniť, ináč strácajú účinok. Naša spoločnosť Aquazoo s.r.o deratizácia Považská Bystrica sa zameriava na elimináciu hlodavcov. Pri deratizácií využívame postupy schválené HACCP ako napríklad voskové bloky alebo deratizačné staničky.

 

Boj s nepríjemným hmyzom

Tak ako hlodavce, aj hmyz a ostatné článkonožce vedia človeku pekne znepríjemniť život. Ide hlavne o mravce, sršne, šváby, ploštice, blchy, kliešte, ale aj iné. Pri zneškodňovaní hmyzu je lepšie vyhľadať odbornú pomoc a nechať to na profesionálov. Vo väčšine prípadoch totižto nestačí lokálne ošetrenie miesta výskytu škodcov. Hmyz neustále migruje, preto treba dezinsikovať všetky miestnosti, v opačnom prípade hmyz prežije a dezinsekcia stráca účinok. Pri výskyte väčšieho množstva hmyzu klasické prípravky predávané v obchod strácajú účinok. Hmyz si na ne dokáže zvyknúť a stáva sa voči ním odolný. Preto treba použiť profesionálne prípravky, ktoré sú efektívne a neškodné voči deťom a zvieratám. Naša spoločnosť Aquazoo s.r.o dezinsekcia Považská Bystrica sa zameriava na likvidáciu Ploštice posteľnej, na ktorú máme vytvorený vlastný súbor postupov, ktoré sú maximálne efektívne.

 

Ako na plesne a ostatné baktérie

Plesne v bytoch, domoch a starých budovách nie sú v našich končinách ničím neobvyklým. Plesne v bytoch a domoch by sa nemali ignorovať. Niektoré druhy plesní produkujú mykotoxíny, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia, ako napríklad alergie, zápaly a ďalšie. Zistilo sa aj, že mnohé plesne obsahujú roztoče, ktoré taktiež nie sú prospešné zdraviu človeka. Plesne vznikajú najmä pri zvýšenej vlhkosti vzduchu. Pri rozšírených a veľkých miestach zasiahnutých plesňou sa uplatňuje dvojetapový postup. Zasiahnuté miesto sa najprv mechanicky očistí a potom sa aplikuje dezinfekčný prípravok. Spoločnosť Aquazoo s.r.o dezinfekcia Považská Bystrica vám pomôže dezinfikovať váš byt, ale aj gastronomické a zdravotné zariadenia, verejné priestory, autobusy, taxíky a obydlie po úmrtí človeka.

Deratizácia Považská bystrica
 
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma