Akú farbu zvoliť do interiéru?

Akú farbu zvoliť do interiéru?

Je dôvod báť sa farebných kombinácií?

16.06.2016 | Solidis | www.solidis.sk; www.facebook.com/Solidis.sk

Ladenie farieb v rámci interiéru je stále pre mnohých ľudí dôležitou otázkou. Uvedomujeme si viac a viac ako veľmi nás farby okolia môžu ovplyvňovať. Preto naďalej pretrváva trend ladenia interiérov do neutrálnych odtieňov béžovej pre tých, čo majú radšej teplejšie odtiene a odtiene sivej pre tých, ktorí sa neboja aj chladnejšej farebnosti.

 

Neutrálne farby nám umožňujú byť viac flexibilnejšími s farbami doplnkovými, ktoré do interiérov vnášame prostredníctvom prvkov ako sú obrazy, vázy, vankúše, deky, či iné doplnky.

 

Ak máme radi farby, akú farbu je teda vhodné zvoliť do interiéru? Kladieme si pri zariaďovaní interiéru túto otázku? Ak áno, najprv je potrebné zistiť, ktorá farba je ideálna pre vás, aké sú dnešné trendy a ako aj farba dokáže ovplyvniť vašu náladu. Ak ste nerozhodný s výberom vhodnej farby, bolo by vhodné vyhľadať architekta, ktorý Vám poradí s farebnosťou interiéru.

 

S farbami treba zaobchádzať opatrne, aby sa nestalo, že sa nakoniec nebudete doma cítiť príjemne. A keďže samotné farby dokážu navodiť rôznu atmosféru, je možné s ich pomocou dokonca vyvolať pocit leta, dovolenky, horského pobytu, či privolať samotný príval mora.

Vo všeobecnosti platí, že svetlé farby zväčšujú a tmavé intenzívne odtiene priestor naopak opticky zmenšujú, čo nám v niektorých prípadoch môže veľmi pomôcť, no inokedy ublížiť.

 

Napríklad kuchyňa je miestom, ktoré hýri rôznymi farbami. Tak prečo by ste stenu nemohli ladiť do žiarivej žltej, ktorá rozžiari váš deň, pomarančovej, červenej, alebo škoricovej? Príjemným dojmom pôsobí na stene aj modrá farba, ktorá navyše opticky zväčší váš priestor. Neutrálne odtiene zelenej zase pôsobia veľmi sviežo.

 

Ak máte obavu zariskovať s farebnosťou steny, vyskúšajte napríklad výrazný farebný vzor na inak bielej tapete. Alebo si steny vymaľujte hnedou, sivou alebo čiernou farbou, ktorá sa k drevu krásne hodí.

 

Každý priestor a domov si vyžaduje osobitné riešenie, preto sa nebojte obrátiť na odborníkov, ktorí vám určite dobre poradia.

Naša spoločnosť kooperuje so skúsenými architektmi, ktorí vždy vedia poradiť. 

 

www.solidis.sk

 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma