Akú výbavu pre novorodenca?

Detský tovar

08.05.2018 | Euronom Slovakia | www.betarik.sk

 

Každý z nás sa chce cítiť dobre a byť šťastný,no pre každého z nás sú na prvom mieste naše malé deti,pre ktoré určite chceme iba to najlepšie. Práve preto sme si pre Vás pripravili článok o detskom tovare,v ktorom vám poradíme ako správne vybrať základné veci pre dieťa.

O náš malý poklad sa treba starať už od narodenia. Dieťatko je po narodení veľmi krehké a preto nezaškodí ak si ku kojeniu zakúpite vankúš,na ktorom si bábätko spokojne môže pri kojení uložiť hlavičku. Vankúš musí byť mäkký a nemal by byť tenký,aby neslúžil na obalenie hlavičky,ale na pohodlie pre naše bábätko.

Veľmi dôležitou súčasťou každej detskej výbavy je správny cumlík. Ako dobre vieme,organizmus bábätka je ešte veľmi zraniteľný a preto pri výbere cumlíka treba dbať nato,aby sme boli oboznámení s látkami,s ktorích je cumlík vyrobený. Pri výbere cumlíka nezohráva veľkú úlohu tvar,ale skôr to,ako bol ten cumlík vytvorený. Pri lacnejších cumlíkoch sa iba zriedkavo nachádza zoznam výrobných látok a nemôžeme vedieť či je ten cumlík vhodný a tie cumlíky určite pre bábätko nekupujte! Ak máme cumlík vybratý treba dávať pozor či sa časom nepoškodí,pretože ako bábätku vychádzajú prvé zúbky,kľudne sa môže stať,že cumlík prehryzne a vtedy cumlík treba vymeniť okamžite.

Dôležitý pri prechádzkach či cestovaní je kočík. Kočík by mal mať vaničku,ktorá je iba o niečo väčšia ako bábätko. Presne tak,aby bábätko nemalo až toľko voľného priestoru,že by sa vedelo voľne otáčať,no zas nech tam je miesto,aby tam dieťatko nebolo natlačené. Pri vyberaní kočíku treba dbať aj nato,aký terén je okolo nás. Ak sa s kočíkom pohybujete viac a terén je horší tak je odporúčený kočík s veľkými kolesami. Pri dobrom teréne je postačujúci aj kočík s malými kolesami. Pre ľahkosť kočíku sa odporúča zakúpiť si športový typ kočíku,ktorý je ľahučký a ľahko sa dá aj prenášať.

V dnešnej dobe už väčšinou prenášame deti autom a v takom prípade je potrebné vybrať správnu autosedačku. Autosedačka musí byť bezpečná a pohodlná pre dieťa. Nemala by dieťa tlačiť a mala by byť vybraná podľa veku dieťatka,pretože univerzálne autosedačky väčšinou nespíňajú väčšinu základných potrieb pre pohodlnosť a bezpečnosť dieťatka.

Pri kúpe autosedačky treba myslieť aj na časti,ktoré dieťa udržiavajú v sedačke. Ak je dieťa v blízkosti pásu odporúča sa kúpa mäkkého vankúša,ktorý sa pripevní na pás a v prípade,že dieťa zaspí kľudne si naň môže hlavičku položiť,bude sa mu spať príjemne a hlavne sa nebude narušovať  krk.

Najdôležitejší je pre novorodenca asi spánok a preto netreba brať na ľahkú váhu ani kvalitnú detskú postieľku a detský matrac. Postieľka má byť pohodlná a hlavne v nej musí dieťaťko ležať rovno,aby sa nenarušila chrbtica. K postielke by sa väčšinou mali pripevniť hračky,ktoré budú potom dieťaťko zabávať,no to už je rozhodnutie rodiča.

Naše detičky sú to najkrajšie a najdôležitejšie v živote a preto sa musíme postarať o to,aby sa cítili čo najlepšie. Síce sa nedá popísať všetko čo dieťaťko potrebuje v jedinom článku,no dúfame,že vám s tým základom pomôžeme a vaše dieťaťku bude šťastné a hlavne zdravé.

Hodnotenie

Akú výbavu pre novorodenca?
Hodnotenie 4.83 z 5
Počet hlasov 6
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma