Ceny energií rastú, prečo nezačať šetriť s LED technológiou?

Ceny energií rastú, prečo nezačať šetriť s LED technológiou?

V rámci rastúcich cien energií začína byť stále aktuálnejšou téma šetrenia, i v prípade elektrickej energie

29.01.2014 | Peter Mihálik | www.ledboom.sk

V rámci rastúcich cien energií začína byť stále aktuálnejšou téma šetrenia, i v prípade elektrickej energie. V tomto smere môže byť aj nám ako používateľom nápomocná nová úsporná LED technológia pre svietenie v našich domácnostiach. Ak by ste chceli aj Vy platiť v budúcnosti nižšie účty za elektrinu - je čas už dnes prejsť na úspornú LED technológiu, LED žiarovky alebo celé osvetlenie s LED pásmi (diódami). Je veľmi veľa možností v prípade LED technológie. Je iba na každom z nás, kedy využije túto šancu.

 

Doposiaľ o technológii LED, či o LED žiarovkách nebolo ani počuť, nakoľko ceny týchto výrobkov boli príliš vysoké pre bežných zákazníkov. V dnešnej dobe je stále cena LED žiaroviek o niečo vyššia ako klasických a úspornejších žiaroviek, avšak z dlhodobého pohľadu čo sa týka životnosti a úspory LED technológie, sú náklady asi 12násobne nižšie v porovnaní s bežnou technológiou a klasickými žiarovkami. V elektronickom obchode www.ledboom.sk je možné nájsť široký sortiment aj spomenutých LED produktov, od LED žiaroviek, cez LED svietidlá až po LED pásy, plus i iné LED produkty za najlepšie ceny.

 

Najväčšou prednosťou samotných LED žiaroviek je ich účinnosť. Systém svietenia pri bežných žiarovkách je spojený so silným vyžarovaním a vydávaním tepla (energie) navonok (v prípade vyhriatia vlákna žiarovky) – jedná sa o mimoriadne nehospodárne zaobchádzanie s elektrickou energiou. Žiarovky s LED technológiou produkujú iba veľmi málo tepla – šetria energiu (energetická úspora je až 90 % v porovnaní s klasickou žiarovkou) a navyše zabezpečujú úsporu v prípade svietivosti, ba čo viac - nezaťažujú ani životné prostredie. Životnosť LED žiaroviek pri priemernej ročnej dĺžke svietenia 1.000 hodín tvorí až 50 rokov, pričom im nevadí ani časté spínanie.

V súčasnej dobe náš trh ponúka viaceré druhy LED žiaroviek s diódami, napríklad výkonné LED (Power LED), SMD 3528 LED, SUPERFLUX LED, COB LED.

 

Už oddnes môže každý z nás prejsť na novú LED technológiu a tak tým skôr sa môže začať cesta za šetrením energiou. Využite aj Vy ušetrené peniaze tam, kde sú naozaj potrebné a šetrite tam, kde je to možné, lebo s LED to je možné.

Hodnotenie

Ceny energií rastú, prečo nezačať šetriť s LED technológiou?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 10
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma