Čo by ste mali zvážiť predtým, ako si domov prinesiete psíka?

Čo by ste mali zvážiť predtým, ako si domov prinesiete psíka?

Rozhodnutie o tom, či chcete alebo nechcete psa by v žiadnom prípade nemalo byť impulzívne.

24.02.2020 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Práve naopak - ide o voľbu, ktorú si musíte dôkladne premyslieť. Aké faktory by ste teda mali zvážiť?

 

Presvedčte sa o tom, že psa naozaj chcete

 

V prvom rade je nutné popremýšľať nad tým, či na psa budete mať dostatok času. Môžete s ním chodiť na pravidelné prechádzky niekoľkokrát za deň? Nevadí vám vstávať skoro ráno či vybehnúť von vyvenčiť svojho nového miláčika večer, keď prší? Ak ste všetky tieto faktory zvážili a odpovedali si pozitívne, položte si tiež otázku, či pes skutočne zapadne do vášho životného štýlu. Pokiaľ patríte skôr k extrovertným typom a venujete sa mnohým aktivitám, pes pre vás môže byť prekážkou. Preto sa najprv naozaj presvedčte o tom, že ste ochotní kvôli psíkovi nejaké veci zmeniť a prispôsobiť sa jeho režimu.

 

Urobte si výskum

 

Predtým, než si domov prinesiete psa, zvážte, či chcete dospelého psa alebo šteňa. Malé šteniatka sú vždy zábavné, majú veľa energie a budú si od vás vyžadovať tiež veľa pozornosti. Ak teda nemáte čas a nechce sa vám šteňa učiť spoločenským návykom, možno bude pre vás lepšou voľbou adoptovať si staršieho psíka z útulku. Ten bude pravdepodobne samostatnejší, hoci aj v tomto prípade je možné, že ho budete musieť trochu potrénovať.

 

Usporiadajte byt tak, aby bol priateľský k zvieratám

 

Ak sa chystáte domov priniesť šteňa, počítajte s tým, že sa bude chovať podobne ako dieťa na štyroch. Je celkom pravdepodobné, že sa pokúsi preskúmať všetko v miestnosti. Preto je ideálne držať psa v miestnosti, v ktorej toho veľa nemôže poškodiť. Tiež by ste mali myslieť na podlahovú krytinu. Ideálne je schovať všetky kusové koberce - aspoň na nejaký čas. Medzi pomerne odolné patria laminátové podlahy a vinyl. Radšej však svojmu novému domácemu miláčikovi pravidelne strihajte pazúriky.

Hodnotenie

Čo by ste mali zvážiť predtým, ako si domov prinesiete psíka?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma