Fotografia v životopise nemusí byť vždy plus

Fotografia v životopise nemusí byť vždy plus

Nevhodná fotka môže spraviť zlý dojem na personalistu. Dbajte na to, akú fotku si do životopisu vyberiete.

23.06.2014 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

  Akú fotografiu dať do životopisu

Vybrať dobrú fotku do životopisu sa môže zdať ako maličkosť, veľmi často sa však personalisti stretajú s nevhodnými fotkami v životopisoch . Ideálne je ak si fotografiu dáte spraviť priamo v ateliéri u profesionálneho fotografa. Ak túto možnosť nemáte, snažte sa dodržať formálnejšie oblečenie, byť na fotke upravený s príjemným výrazom. Vhodným doplnkom je úsmev. Na druhej strane by fotografia v životopise nemala vyzerať veľmi strojene.

 

Aká fotka nie je vhodná do životopisu

Aj keď fotka v životpise nie je tak úplne zásadná a nestojí na nej ani vaše prijatie do zamestnania, ak sa rozhodnete ju do životopisu vložiť, mali by ste sa držať istých zásad, ktoré odporúčajú viacerí personalisti. V opačnom prípade by mohla spôsobiť zlý dojem na personalistu, čo by mohlo neskôr ovplyvniť aj priebeh pracovného pohovoru. Nevhodná môže byť momentka, fotka z rodinného albumu, fotka s grimasou, nevhodným oblečením.

 

Kde umiestniť fotografiu do životopisu

Ak už máte vybratú vhodnú fotografiu, je dôležité zvážiť aj jej umiestnenie v životopise. Nie na každom mieste totiž ukáže rovnako dobre. Ideálne miesto na umiestnenie fotky v životopise, je pravý alebo ľavý horný roh

 

Rozhodnutie či životopis s fotkou alebo bez nej, je len na vás. Ak však momentálne nemáte žiadnu dobrú fotku, odporúčame radšej poslať životopis bez fotky. Ak ale máte nejakú vhodnú fotografiu, určite ju k životopisu priložte.

 

 

 

Brigády pre študentov a absolventov na portáli Brigada.sk
 

Hodnotenie

Fotografia v životopise nemusí byť vždy plus
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma