Jesenné potulky

Jesenné potulky

Zaujímavé miesta a tipy na ubytovanie

25.09.2014 | Sz3, s. r. o.

Leto už prezlieklo svoje šaty a pomenilo svoje farby na jesenné. Nechce sa Vám sedieť doma? Slovensko ponúka mnoho zákutí, kam zájsť nadýchať sa čerstvého vzduchu, pokochať sa pestrou prírodou.

Na strednom Slovensku je obľúbenou lokalitkou známy Pustý hrad. Nielenže predstavuje miesto aktívneho archeologického výskumu, ale je tiež verejnosti voľne dostupný, takže ako turisti môžte smelo obdivovať najväčší hrad v celej Európe. Z Pustého hradu a obzvlášť z vyhliadkovej skaly máte prekrásny panoramatický výhľad na ďaleké okolie mesta. Na hrade sa často usporadúvajú rozličné podujatia športového i iného charakteru. Ubytovanie Zvolen, Penzión Almada Vám padne vhod.

Neďaleko Zvolena sa nachádza obec Malachov, ktorej okolie je priam predurčené na túry. Vybrať si môžete banícky či prírodovedný okruh alebo prírodovednú trasu. Zo zaujímavostí uvidíte Ľadové diery, kamenné more ale aj Malachovský vodopád, Ortútske jazierko. Ortútske jazierko je prírodným fenoménom a cennou lokalitou pre prežitie viacerých mokraďných druhov. Malachovský vodopád práve na jeseň mení svoje farby počas daždivých dní. Ľadové diery sú mikroklimatickou anomáliou, ktorá má za následok vegetačnú inverziu a prítomnosť ľadových útvarov v teplejších mesiacoch. Nadšencov geocachingu určite poteší prítomnosť ukrytých kešiek neďaleko vodopádu i Malachovských skaliek. Máte záujem o zrubovú chatku, kde majú k dispozícii vonkajšiu vyhrievanú kaďu na kúpaniu umiestnenú v exteriéri? Ubytovanie MalachovZrubová Chata Malachov je pre Vás to pravé.

Dobšiná, staré banské mesto, je svetoznáme pre Dobšinskú ľadovú jaskyňu, cykloturistiku i pešiu turistiku. Nádherné okolie i prítomnosť chránenej krajinnej oblasti sem lákajú množstvo návštevníkov. Dobšinská ľadová jaskyňa je jednou z najvýznamnejších ľadových jaskýň na svete a zaujímavosťou je prítomnosť útvarov s pomenovaním Niagarské vodopády, Oltár i Studňa. Pre cykloturistov je pripravených hneď niekoľko cyklotrás – krásny cieľ dosiahnete pri pohľade na Palcmanskú Mašu. V náručí Slovenského raja a Slovenského rudohoria natrafíte na ubytovanie DobšináChata na Slnečnom kopci, kde majú pre Vás pripravené zabezpečenie sudu piva podľa vlastného výberu.

Navštívili ste už obec Zuberec? Pre turistov ako stvorená lokalitka. Cyklotrasa Zuberec – Ťatliakova chata Vám poskytne pohľad na čarovné Ťatliakovo jazero ale i možnosť návštevy Múzea oravskej dediny. Druhá cyklotrasa Zuberec – Bôrik – Oravice – Zuberec Vám predstaví krásy Juráňovej doliny, Gotického dreveného kostolíka i Bobrovej Rale a Hámru. Obľubujete skôr pešiu turistiku? Nenáročné, mierne namáhavé, náročné trasy – to všetko Vám ako na dlani ponúka Zuberec.  Pre malých objaviteľov čaká Kvačianska a Prosiecka dolina, pre zdatnejších Roháčske plesá a pre expertov Ostrý Roháč i Tri Kopy. Ak po takýchto zážitkoch zatúžite po pokojnej rodinnej atmosfére, čaká Vás pripravené ubytovanie Zuberec, Chalupa Anna vhodné pre rodinky s deťmi. Neďaleko Vás vrelo privíta ubytovanie HabovkaPenzión Becy ako nenáročné ubytovacie zariadenie. Ak zatúžite po luxusnejšom pobyte, Penzión u Michala pod Roháčmi s dokonalým wellnessom je tu pre Vás.

To všetko a ešte viac Vás čaká na UbytujSa.sk – ubytovanie na Slovensku pod jednou strechou, tak neváhajte, klikajte a prežite dokonalú dovolenku na Slovensku!

 
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma