Ktorý certifikát z Angličtiny je najlepší?

Ktorý certifikát z Angličtiny je najlepší?

IELTS vs CAE?

26.03.2016 | Academy Language Institute | www.jazykova-skola.sk

Jedným z hlavných dôvodov úspechu v pracovnom a študijnom živote je schopnosť ovládať niektorý z cudzích jazykov a profesionálnej úrovni. Práve preto je samozrejmé, že špičkové vysoké školy a top zamestnávatelia prihliadajú na jazykovú vybavenosť kandidáta o prácu a štúdium. Najjednoduchšia a časovo najmenej náročná cesta pri výbere kandidáta je, ak už nejaká renomovaná jazyková inštitúcia takéto preskúšanie urobila za zamestnávateľa. Dnes máme na výber z veľkého množstva certifikácií Anglického jazyka. Porovnali sme pre Vás 2 najpopulárnejšie skúšky.

 

IELTS (International English Langauge Testing System) – Práve tento  medzinárodne uznávaný jazykový certifikát  je  najviac vhodný pre ľudí, ktorí plánujú študovať na univerzitách a školách v anglicky hovoriacich krajinách, hlavne UK, USA, NZ, AUS a CAN. Výsledok testu IELTS určí, či je kandidát pripravený študovať v angličtine alebo pracovať v prostredí, kde je angličtina dorozumievacím jazykom. Jeho obrovskou výhodou je, že je to tkz. „no-fail certifikát“, takže vždy dostanete certifikát ohodnocujúci Vašu aktuálnu úroveň. Na Slovensku ho môžete absolvovať vo viacerých mestách, v Košiciach je registračných a prípravným centrom Academy Langauge Institute – Jazyková škola Košice.

 

CAE (Certificate of Advanced English) Je jazykový certifikát Anglického jazyka, ktorý sa zameriava  na všeobecné znalosti angličtiny a jej využívanie v praktických situáciách. Skúška CAE je druhá najnáročnejšie skúška z Cambridge certifikátov. Je to kvalifikácia zameraná na pokročilých uchádzačov na úrovni „Advanced“, ktorí už zvládajú všetky bežné pracovné i študijné situácie. Predpokladom dosiahnutia tejto skúšky je úplná istota v profesionálnej i bežnej komunikácii v Anglickom jazyku. Profesionálne na ňu pripravuje Jazyková škola v Košiciach – Academy Language Institute.

 

 

Obe certifikáty sa líšia iba minimálne. Rozdiely nájdete v samotnom testovaní. Kým IELTS sa viac zameriana na Vašu schopnosť plynule hovoriť a myslieť, CAE sa viac zameriava na presnosť jazykových štruktúr. Cenovo sa líšia iba minimálne. Tu nájdete informácie o jazykových certifikátoch.

 

Academy Language Institute / Jazyková škola Košice - Je jazyková škola v Košiciach, ktorá sa zameriava na profesionálne a odborné kurzy anglického jazyka, preklady a tlmočenie. Organizuje kurzy angličtiny pre právnikov, manažérov, lekárov, letcov a študentov vysokých škôl, ktorí túžia plynule hovoriť  a profesionálne písať v anglickom jazyku.  Academy Institute má odborníkov prípravné kurzy na jazykové certifikácie, a to: prípravný kurz FCE Košice, prípravný kurz CAE Košice, prípravný Kurz IELTS Košice, prípravný kurz ILEC Košice, obchodná angličtina Košice

Hodnotenie

Ktorý certifikát z Angličtiny je najlepší?
Hodnotenie 4.82 z 5
Počet hlasov 17
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma