Letom svetom s golfovou palicou

Letom svetom s golfovou palicou

Golf patrí medzi jeden z najrozšírenejších športov.

31.10.2019 | Hi Promotion s.r.o. | .digitalgolf.sk

Hovoria o tom aj čísla, ktoré hovoria, že sa hrá vo viac ako 200 krajinách sveta a na takmer 40 tisícoch golfových ihriskách. Viete, ako tento šport vznikol, kde sa hral ako prvý a poznáte krajiny, kde nie je ani jedno golfové ihrisko?

 

História golfu

História golfu siaha až do staroveku. V tejto dobe vznikla rímska hra paganika, ktorá golf pripomínala. Avšak pri hre chýbali jamky, kam bolo nutné loptičku trafiť. Následne sa golf objavil medzi škótskymi pastiermi. Tí používali drevené palice, ktorými odpaľovali kamene a ostatné predmety, ktoré sa snažili dostať do jamky. Golf, ako ho poznáme dnes, vznikol okolo 15. storočia, hrou vojakov na kráľovskom dvore. Až o storočie neskôr sa dostal do vyšších kruhov a medzi šľachtu. Ustálené pravidlá golfu vznikla v 19. storočí, je prekvapivé, že sa s menšími úpravami dodržiavajú dodnes. Práve v tejto dobe, vedeckého a technického rozvoja, začali vznikať kvalitné golfové palice a množstvo golfového vybavenia.

Význam slova golf

Častá diskusia sa vedie nad významom slova golf. Pravý pôvod tohto názvu nie je známy. Napriek tomu však môžete nájsť tvrdenie, že slovo vzniklo zo skratky Gentlemans Only Ladies Forbiden. Táto skratka vo voľnom preklade znamená, že vstup je povolený len mužom a ženy majú golf zakázaný.

Štatistiky v Česku a Európe

V Českej republike sa nachádza okolo 100 golfových ihrísk a golfu sa venuje vyše 50 tisíc aktívnych hráčov. Tieto čísla sa však každým rokom zvyšujú a tento šport sa stáva stále obľúbenejším. V súčasnej dobe je tak naša republika na 17. mieste v Európe. Najvyšším počtom golfových ihrísk sa pýši Anglicku, ktorá má takmer 2300 ihrísk a Nemecko s niečo málo cez 1000 ihrísk.

Amerika na prvom mieste

Svetovou golfovou veľmocou je USA, kde sa každý rok otvárajú nové golfové ihriská. Aktuálne sa tu nachádza cez 16 500 ihrísk. Golf sa tú hrá už od útleho veku a tento šport majú v obľube tiež seniori. Američania okrem iného dbajú na zladený a farebne vyvážený outfit golfového oblečenia a kvalitné golfové vybavenie.

Miesta, kde by ste golf nečakali

Medzi miesta, kde vás obľuba golfu prekvapí, patrí napríklad Vietnam. Tu sa nachádza síce len 30 golfových ihrísk, napriek tomu sa pýšia najvyššou kvalitou a sú navrhnuté profesionálnymi architektmi za pomoci golfových legiend. Ak by ste si chceli užiť golf v púšti, tento šport tu ponúka Omán aj Katar.

Kde sa golf nehrá

Počet aktívnych hráčov golfu dosahuje až k 60 miliónom ľudí na svete. Napriek tomu sa nájdu napríklad európske krajiny, kde nenájdete ani jedno golfové ihrisko. Sem patrí napríklad Lichtenštajnsko, Macedónsko, Moldavsko, Monako alebo Kosovo.

 

Hodnotenie

Letom svetom s golfovou palicou
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma