Na potulkách v Nízkych Tatrách

Na potulkách v Nízkych Tatrách

Zaujímavé miesta a tipy na ubytovanie

21.05.2014 | Sz3, s. r. o. | www.ubytujsa.sk

  Pohorie Nízke Tatry sa tiahne v dĺžke 80 km smerom zo západu na východ medzi malebnými údoliami Váhu a Hrona. Hlavný hrebeň dosahuje tromi vrcholmi výšku vyše 2000 m.    

Nízke Tatry sú po Vysokých Tatrách druhým najnavštevovanejším pohorím Slovenska. V posledných rokoch tu vzniklo množstvo nových hotelov, autokempingov, sedačkových výťahov a vlekov, stredísk turistiky a cestovného ruchu. Napriek tomu, predovšetkým vo východnej časti, medzi sedlom Čertovica a Kráľovou holou, tu jestvujú ešte ozajstné pralesy, kde žije hodne zveri, medzi nimi aj medvede.     

V týchto takmer nedotknutých lesoch možno podnikať mnohé zaujímavé pešie túry. Nízke Tatry a okolie je možné využiť na rôzne športové aktivity. V zime medzi najobľúbenejšie patrí samozrejme poriadna lyžovačka. Nechajte sa opantať Donovalmi a po poriadnej lyžovačke nájdite pokoj vo Wellness hoteli ŠPORT alebo v apartmánoch Raček. V lete je pre turistov príťažlivý najmä úsek hrebeňovky Chopok až Čertovica, ktorý poskytuje nádherné výhľady do nízkotatranských dolín na severe i na juhu.     

Hotelmi, chatami a chatkami najlepšie vybavené strediská turistického ruchu sa nachádzajú uprostred Nízkych Tatier, v dvoch dolinách pod Chopkom, pod najkrajším úsekom hlavného hrebeňa. V severnej časti leží Demänovská dolina s neobyčajnými hotelmi ako Sorea SNP či SKI & FUN pri vstupe do doliny, na Lúčkach, na Záhradkách a v lokalite Jasná. Náš tajný tip na oddych po túre sú Chaty JasnáHotel Junior Jasná.

Na juhu sa rozprestiera Bystrá dolina so strediskami Tále, Srdiečko a Kosodrevina a rekreačnou obcou Mýto pod Ďumbierom. V strednej časti pohoria je lyžiarske stredisko v sedle Čertovica, ktoré vám ponúka možnosť ubytovania v Horskej chate pod Čertovicou, kde si môžete  vo výške 1243 m nad morom, len 1,5 km od rázovitej obce Vyšná Boca, vychutnať výhľad na prekrásne okolie Čertovice. Ďalšie možnosti ubytovania sú v Bocianskej doline, v malebne položených obciach Vyšná Boca a Nižná Boca. Škoda by bola opomenúť hotel Barbora vo Vyšnej Boce, ktorý je ako stvorený na pokojný víkend v tejto uponáhľanej dobe.    

V západnej časti pohoria je hlavným východiskom na túry obec Donovaly, vo východnej časti Liptovská Teplička a Telgárt. Hlavným turistickým východiskom do oblastí Chopok-sever (Demänovská dolina) je Liptovský Mikuláš, do oblastí Chopok-juh (Bystrá dolina, Krpáčovo) zas Podbrezová a Brezno. V roku 1964 sa pre turistické strediská v Demänovskej doline vytvorila samostatná administratívna jednotka - obec Demänovská Dolina.     

Oblasť Nízkych Tatier poskytuje možnosti kúpania: Bešeňová s všade známym Hotelom LUKA, Čierny Váh, Krpáčovo, Liptovská Mara, Liptovský Ján – vrúcne vás privítajú v hoteli Sorea Máj, prípadne ak túžite po romantike Svätojánsky kaštieľ je na ňu ako stvorený. Ďalej vám možnosti kúpania ponúka i  Aquapark Tatralandia. Návštevy jaskýň (Bystrianska jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody, Jaskyňa mŕtvych netopierov, Važecká jaskyňa).     

V roku 1978 boli Nízke Tatry na ploche 81 095 ha vyhlásené za národný park (NAPANT). 

Hodnotenie

Na potulkách v Nízkych Tatrách
Hodnotenie 4.44 z 5
Počet hlasov 9
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma