Nakupujeme hodinky cez internet

Nakupujeme hodinky cez internet

Rady ako kupovať hodinky cez internet

14.09.2015 | Lemon Lion, s.r.o.

Kupujete radi darčeky, oblečenie alebo hodinky cez eshop? Ak áno, určite sa snažíte kupovaním cez internet ušetriť nejaké tie peniaze a kúpiť napríklad aj drahšie hodinky, ako v kamennom obchode. Aby sa vám nestalo, že vás konečná suma za hodinky prekvapí, držte sa našich rád:

 

 

1) Ak neviete od koho hodinky kupujete, nájdite si druhý eshop

 

Zo zákona je každý eshop s hodinkami povinný zverejniť svoje údaje. Okrem názvu firmy si pozrite aj adresu, telefonický kontakt a email. Pokiaľ eshop trvá na tom, aby ste mu písali cez kontaktný formulár, napíšte a čakajte, ako rýchlo príde odpoveď. Pokiaľ nemáte na eshop kontakt, nekupujte hodinky touto cestou.

 

 

2) Overte si komunikáciu obchodu a jeho ústretovosť

 

Ak vám eshop nezdvíha telefón alebo vás v rozhovore odbije tým, aby ste volali len večer, pretože dotyčný majiteľ je napr. v práci, je zrejmé, že sa podnikaniu v predaji hodiniek nevenuje naplno, ale popri niečom. Nemusí to byť negatívum, no vy svoje úspory za hodinky zverte takému eshopu, ktorý aktívne komunikuje so zákazníkom  a snaží sa mu hneď odpovedať a vyhovieť. Argumentujte tým, že na trhu je veľká konkurencia a vy môžete ísť "o eshop ďalej".

 

 

3) Nakupujte cez overený eshop

 

Pozrite si obchodné podmienky a hlavne podmienky vrátenia hodiniek. Ak kupujete drahšie hodinky, vyžiadajte si od predajcu tvrdenie, že ide o nový a pravý tovar. Snažte sa kupovať cez overený eshop s hodinkami. Ak vidíte, že obchod má napríklad hodnotenie na Heuréke, prípadne aktívne komunikuje cez Facebook, prehľadajte zopár najnovších komentárov a pozrite sa, či sú s ním klienti spokojní.

 

 

4) Neverte podozrivo nízkej cene

 

Ak budú cenové rozdiely v eshopoch s hodinkami skákať, nesiahajte vyslovene po najnižšej cene, prípadne sa spýtajte, ako je možné, že eshop A má rovnaké hodinky za 150 € a eshop B len za 100 €. Abnormálne nízka cena môže znamenať, že nejde o pravé hodinky, ale o fejk, ktorým určite obdarovaného nepotešíte.

 

 

5) K predaju nestačí len fotka z internetu

 

To, aký má predávajúci vzťah k zákazníkom a k eshopu vôbec, zistíte aj vďaka jeho webu. Ak má pri hodinkách len jednu fotku z internetu a cenu, očividne nemá záujem ľudí informovať viac. Lenže vy chcete vedieť viac a máte na to aj právo. Lenivosť predajcov zistiť si o produkte informácie a napísať ich aj na web by nemala byť odmeňovaná nákupom.

 

Hodinky cez eshop nakupujete premyslene. Hodinky nepatria medzi lacné záležitosti a preto k ich kúpe treba pristupovať poctivo a nie bez rozvahy. Ďalším kritériom dobrého eshopu sú aj viaceré možnosti platby (na dobierku, cez card pay alebo internet banking) či viaceré možnosti doručenia, od kuriéra, cez osobný odber, poštu alebo Balíkomat.

 

Pokiaľ eshop expeduje zásielky len raz za určité obdobie a vám sa zdá dlhé, zrejme zásielok nemá tak veľa. Pokiaľ je ochotný expedovať hneď po objednávke, má záujem, aby sa z vás stal spokojný zákazník. Zároveň máte možnosť vidieť, že myslí na všetko, že je jeho predaj organizovaný a má v ňom systém. Takže vidíte, koľko drobností vám prezradí, či je hodinkový eshop poctivý alebo nie.

 

 

 

Hodnotenie

Nakupujeme hodinky cez internet
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma