Nástrahy na ceste do zahraničia

Nástrahy na ceste do zahraničia

Čomu sa mladý brigádnik musí vyvarovať?

20.07.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

 

Brigádovanie v zahraničí je skvelou príležitosťou ako prepojiť spoznávanie cudziny a zarábanie peňazí. Cesta do zahraničia nie je však vždy jednoduchá, navyše v tejto pandemickej dobe, je možné, že takýchto príležitostí je ešte menej a mladí ľudia sa kvôli nim neváhajú i pobiť. 

 

To, že je o tieto brigády veľký záujem nie je pochýb, ale kde ich nájsť? 

V prvom rade je potrebné hľadať takého brigády overených portálov. Nemôže sa však zabúdať ani na to, aby si si ty sám zamestnávateľa overil. Napríklad si ho našiel vo vyhľadávači, prezrel si recenzie na prácu, ktorú budeš vykonávať a spojiť sa s bývalými brigádnikmi. 

 

Klasických podvodníkov poznáme už i zo slovenských portálov, napríklad tí, ktorí si pýtajú peniaze vopred napríklad za prevoz alebo materiál, ktorý vám majú preposlať poštou. Prípade pýtajú veľmi osobné údaje, ako napríklad heslá od účtov alebo číslo vašej bankovej karty. Presne toto isté môže hroziť i pri hľadaní brigády v zahraničí. Vyvarujte sa tomu 

Pokiaľ bol zamestnávateľ dobre overený a ste si istý, že je to pravá práca pre vás, môžete pokračovať so zmluvou. 

 

V každej musia byť jasne a zreteľne napísané podmienky práce, doprava, ubytovanie, ohodnotenie brigádnika (vás) a presne napísané, akú prácu budete robiť. Plus tu musia byť zaradené i informácie o agentúre alebo osobe, ktorá vás bude zamestnávať.

Zmluvu si určite riadne prečítajte, aby ste vedeli, čo podpisujete. Jeden nedbanlivý podpis a môžeš všetko dopadnúť úplne naopak, než tým, že si dobre zarobíte. 

 

V cudzine si dávajte hlavne pozor na svoje osobné veci a cennosti – ako je pas, víza, občiansky preukaz, kartička poistenca atď. Zamestnávateľ nemá v žiadnom prípade právo vám bez vášho zvolenia tieto veci brať. Pokiaľ sa to stane, zamestnávateľ alebo iná zodpovedná osoba sa správa násilnícky, vyhráža sa vám, núti vás do práce (ktorá nebola v zmluve alebo je nelegálna) a pod. ide už o porušenie vašich práv. 

 

Čo treba robiť v tomto prípade? Snažte sa utiecť na miesto zaplnené ľuďmi. Najlepšie na oficiálne miesto, ako je knižnica, nemocnica, kostoly a snažte sa kontaktovať osobu odtiaľ. Následne sa skontaktujte so slovenských konzulátom alebo veľvyslanectvo, či organizáciu. 

Ak hľadáš skúsenosti v brigáde v zahraničí, ale doposiaľ si nijakú nenašiel, vyskúšaj náš portál brigada.sk, kde nájdeš i celý článok!

 

Hodnotenie

Nástrahy na ceste do zahraničia
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma