Nízkoenergetické domy sú vhodné aj výhodné

Nízkoenergetické domy sú vhodné aj výhodné

Spolu s rozvojom techniky a zvyšovaním komfortu pomocou elektrotechnických zariadení rastú aj nároky na spotrebu energie.

30.04.2014 | 3M Dom | domypremladych.sk

To platí aj v prípade stavby a zariaďovania domu. Práve preto sa jednou z priorít pri jeho plánovaní stáva aj ich nízka energetická náročnosť.

 

Nízkoenergetické domy vedia znížiť spotrebu energie na polovicu v porovnaní so súčasnými novostavbami alebo na tretinu v porovnaní so staršou stavbou.

 

Ďalšou výhodou takéhoto domu je použitie kvalitných materiálov, ktoré vedia zabezpečiť zdravé vnútorné prostredie a riadenie prívodu čerstvého vzduchu do interiéru.

 

Nízkoenergetický dom sa môže ľahko zamieňať s domami s inou úrovňou energetickej spotreby, konkrétne energeticky úspornými stavbami, či energeticky pasívnym domom. Rozdiel sa meria v spotrebe kWh/m2 za rok potrebných na vykurovanie. V nízkoenergetickom dome sa pohybuje od 15-50 kWh/m2 za rok.

 

Nízka spotreba energie sa dá dosiahnuť použitím vhodných materiálov na výstavbu- napríklad tehly, betón, či drevo. Práve drevo je najpoužívanejší materiál pri stavbe domov tohto charakteru, pretože má ľahkú dostupnosť a je obnoviteľným zdrojom.

 

Nízkoenergetický štandard sa dá dosiahnuť využitím slnečnej energie, vhodne navrhnutým vykurovaním a odvetrávaním, ako aj minimalizáciou tepelných mostov (teda elimináciou miest v obvodovom plášti, ktorými môže unikať viac tepla). Stavebné otvory, teda okná a dvere musia byť tiež kvalitne vyplnené.

 

Stavebné spoločnosti vám dnes okrem takéhoto druhu stavby vedia poskytnúť aj tzv. domy na kľúč, kedy zadáte objednávku a po dohodnutom čase vám spoločnosť odovzdá kľúč od vášho nového domu, s tým, že sa môžete rovno nasťahovať. Mnohé spoločnosti tiež ponúkajú svoj katalóg domov, takže pokiaľ si z neho viete vybrať, realizácia domu je o čosi jednoduchšia a rýchlejšia.

 

 

Hodnotenie

Nízkoenergetické domy sú vhodné aj výhodné
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma