Nočné brikety: Prečo sú skvelou voľbou?

Nočné brikety: Prečo sú skvelou voľbou?

Kozuby sú skvelé nielen pre atmosféru, ale tiež riešia otázku vysokých cien za energie

30.10.2019 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Väčšina domácností vykuruje drevom alebo uhlím, avšak dnešná doba nám otvára aj ďalšie dvere k známym a čoraz viac obľúbeným briketám.

 

Čo sú brikety?

 

Brikety sú vyrábané z pilín, z odpadu, ktorý vzniká pri rezaní dreva. Po namočení a aplikovaním vysokého tlaku a teploty sa piliny sformujú do brikier. Môžu mať tvar polena alebo kvádra. Vďaka procesu výroby sa z brikiet vytratí vlhkosť. Väčšinou ide o piliny z tvrdého dreva, ktoré sa vyznačuje dlhým a stálym horením.

 

Ako je to ale s nočným prikladaním?

 

Ak sa rozhodnete pre drevené brikety, môžete si vydýchnuť. Na trhu totiž nájdete tiež nočné brikety, takzvané kôrové. Tie sú špecifické tým, že sa vyrábajú z kôry stromov. Spoznáte ich vďaka čiernej farbej. Prečo je kôra tak dobrým materiálom? Kôra stromov má unikátnu vlastnosť - nehorí, ale tleje, čo spôsobí, že kôrové brikety horia dlhšie ako klasické drevené. Navyše, brikety sú tiež zhutnené, to znamená, že čiastočky sú postláčané k sebe a ťažko sa k nim dostáva vzduch. Aj preto vydržia horieť pokojne aj osem hodín. S nočným dokladaním si tak vôbec nemusíte robiť ťažkú hlavu.

 

Ako spoznám kvalitné brikety?

 

V prvom rade si prečítajte zloženie brikiet. Ich vlhkosť by mala byť nižšia ako 10 %. Do brikiet nepatria ani žiadne lepidlá a chemikálie.

 

Popol môžete využiť ako hnojivo

 

Aj popol z nočných brikiet má využitie rovnako ako ten z dreva. Môžete ho vysypať na kompost a dodať tak pôde a úrode mnoho výdatných živín.

 

Brikety sú tiež ekologické

 

Skvelou vlastnosťou brikiet, na ktoru netreba zabúdať, je tiež šetrnosť voči životnému prostrediu. Ide o omnoho ekologickejší materiál ako uhlie alebo drevo. Nielenže sú vyrábané z odpadu, ale tiež nedechtujú. Efekt ochrany je tak dvojnásobný.

 

Tak čo na to hovoríte? Vyskúšate nočné brikety?

 

Hodnotenie

Nočné brikety: Prečo sú skvelou voľbou?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma