Overený darček pre muža – nočné videnie

Overený darček pre muža – nočné videnie

Prinášame Vám skvelý typ na ideálny darček pre chlapa. Nočné videnie či termovízia zaručene poteší každého muža!

27.03.2017 | HUNTING TRADE | www.podnalov.sk

            Určite to poznáte. Blížia sa narodeniny či meniny Vášho milovaného partnera, priateľa či otca a Vy opäť márne premýšľate nad skvelým a nápaditým darčekom. Nakoniec sa opäť uchýlite ku klasike ako je kniha, kvety či oblečenie. Avšak čo tak vyskúšať niečo úplne nové a nečakané? Počuli ste už o nočnom videní pre každého?

            Možno si teraz vravíte, že nočné videnie je tá vec z filmov, ktorá je určite taká drahá, že je mimo Váš rozpočet. Avšak opak je pravdou! V poslednej dobe sa ponuka prístrojov na nočné videnie neuveriteľne rozšírila, a to práve vďaka digitalizácii týchto prístrojov. Stali sa mimoriadne obľúbené medzi poľovníkmi, turistami a milovníkmi prírody, ktorí ich hojne využívajú pri potulkách lesom či nočných túrach. Mnohí nadšenci či bežní chatári s obľubou sledujú vysokú zver pasúcu sa v blízkosti víkendových chát, na okraji lesa či na voľných priestranstvách.

            Kým klasické nočné videnie založené na zosilnení zbytkového svetla je skutočne veľmi drahé a cena najvýkonnejších prístrojov sa pohybuje niekedy aj v tisícoch eur, nové cenovo dostupné „digitály“ si môžete zadovážiť už za necelé dve stovky. Tieto prístroje sú osadené Výkonným IR prísvitom, ktorý ožaruje pozorované predmety a sníma odrazené infračervené lúče, z ktorých následne vytvára zreteľný obraz. Azda najvýkonnejším je IR prísvit Laserluchs. Obvykle je tento obraz produkovaný v zelenom spektre avšak nájdu sa aj prístroje s čiernobielym či iným farebným spektrom. Zelené spektrum je najpoužívanejšie práve vďaka tomu, že ľudské oči dokážu rozoznať najviac odtieňov zelenej farby. Preto je pozorovanie s nočným videním v zelenom spektre najplnohodnotnejšie a poskytuje najkvalitnejší obraz.

            Medzi najobľúbenejšie patria pozorovacie monokuláre, ktoré sú aj najlacnejšie a poskytujú výborné pozorovacie schopnosti. Pre náročnejších sú k dispozícii aj binokulárne nočné videnia do oboch rúk, s veľkým svetelným objektívom a vyšším stupňom priblíženia na pozorovanie aj veľmi vzdialených objektov, osôb či divej zveri. Ak aj naďalej pochybujete o kvalite a hodnote takéhoto darčeku, vedzte, že tieto prístroje sa hojne využívajú pri love, v záchranných a pátracích akciách a silové zložky ako armáda či policajti si ich tiež nevedia vynachváliť. Môžete si byť istí, že táto „hračka“ spoľahlivo poteší každého pána, pretože v každom chlapov drieme aj malý chlapec.

            Pokiaľ sa Vám tento nápad viac ako len pozdáva, spomenieme ešte jeden typ pozorovacích prístrojov, ktorým je termovízia. Je to zariadenie, ktoré je tiež určené aj na nočné pozorovanie avšak funguje na princípe snímania vyžarovaného tepla. Medzi najobľúbenejšie patrí lovecká termovízia FLIR. Tieto termokamery predstavujú špičku v termovízií a spoliehajú sa na ne aj profesionáli z oblasti bezpečnosti, kontrolujúci tepelné úniky a pod. Tieto prístroje Vám prinesú úplne nový a odlišný zážitok z pozorovania nočného života v prírode. Oplatí sa nosiť ju stále so sebou.

Hodnotenie

Overený darček pre muža – nočné videnie
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma