Pri vysúšaní vlhkého muriva vyberte vhodnú technológiu

Pri vysúšaní vlhkého muriva vyberte vhodnú technológiu

Odstránenie vlhkosti muriva rýchlo, lacno a bez stavebných zásahov

25.09.2015 | Elektrofyzika s.r.o. | www.vysusovanie-sanacie-muriva.sk

Akú technológiu na vysúšanie muriva zvoliť?

 

Podrezanie stavby, chemická injektáž či zarážanie rôznych materiálov do muriva vlhkej stavby vo väčšine prípadov nemajú pozitívny vplyv na statiku stavby, dokonca ju v mnohých prípadoch môžu aj narušiť. Invazívnym zásahom do vlhkého muriva, teda podrezaním alebo chemickou injektážou, všeobecne nedochádza k priamemu odstráneniu vlhkosti z muriva, ale iba k narušeniu ciest vzlínania, kapilár, a to často len čiastočnému. Znamená to, že voda v murive, teda vlhkosť nad izoláciou a hlavne pod ňou pomerne dlhý čas zostáva. Deštruktívne zásahy sú navyše finančne veľmi náročné a časom sa môžu ešte zvyšovať, pretože týmito invazívnymi zásahmi dochádza často k spomínanému narušeniu statiky stavby. Kým sa rozhodneme pre chemickú injektáž či podrezanie vlhkej stavby, je potrebné vidieť predovšetkým súvislosti a zvoliť pre nehnuteľnosť čo najvhodnejšiu technológiu vysušenia kapilárnej vzlínajúcej vlhkosti.

 

Prečo sú chemické injektáže či podrezávanie muriva pre stavbu nebezpečné?

 

Vlhká stavba, vlhký dom po vykonaní rôznych deštruktívnych stavebných zásahov môže začať trpieť drobnými, na prvý pohľad nerozoznateľnými puklinami v murive a najmä na vnútorných i vonkajších omietkach. Takto narušené murivo a vonkajšie aj vnútorné omietky strácajú svoje izolačné vlastnosti a niekedy do nich môže ďalej prenikať vlhkosť, voda, čo má za následok ich postupnú deštrukciu. Po nanesení nových omietok na vlhké, nevysušené murivo často nedopadne výsledok podľa pôvodných predstáv.

 

Ako teda postupovať v prípade, že sa deštruktívne vplyvy kapilárneho vzlínania v stavbe už prejavujú?

 

V prípade, že dom nie je chemicky injektovaný či nebolo vykonané jeho podrezanie, no je napadnutý vzlínajúcou kapilárnou vlhkosťou muriva, je vhodné uvažovať skôr o neinvazívnom zásahu proti stúpaniu vody do stavby kapilárami; o odstránení vlhkosti elektrofyzikálnou metódou. Medzi špičku v oblasti neinvazívnych zásahov proti vzlínajúcej vlhkosti patrí bezkontaktná metóda technológií DryPol® Systém, ktorá funguje na všetky dostupné stavebné materiály a ich kombinácie. Technológia DryPol® Systém odstraňuje z muriva vzlínajúcu vlhkosť bez vplyvu na okolité prostredie a vek stavby, prvé výsledky vysúšania možno pozorovať už od šiesteho mesiaca prevádzky systému. Približne tento čas je vhodný pre aplikáciu nových omietok.

 

Inštalácia prístroja DryPol® a aplikácia nových omietok s časovým odstupom

 

Ak si prajete mať suchý dom, no s vysušením sa neponáhľate, vyberte pre vašu vlhkú stavbu systém DryPol® a počkajte približne šesť až deväť mesiacov. Potom staré omietky odstráňte, odstráňte aj prípadné plesne, múry dôkladne umyte maliarskym mydlom, aplikujte protiplesňový prípravok, naneste nové omietky a vymaľujte. Funkcia prístroja DryPol® už zabezpečí, že sa vlhkosť vo vašom dome už neobjaví.

 

 

Sanácia vlhkosti muriva bez stavebných zásahov
Vysušenie vzlínajúcej vlhkosti muriva ekologicky, rýchlo a lacno

Hodnotenie

Pri vysúšaní vlhkého muriva vyberte vhodnú technológiu
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma