Prof. Michael Munger na Slovensku

Prof. Michael Munger na Slovensku

Prečo je vláda ako jednorožec?

03.02.2015 | INESS | iness.sk

Prečo je vláda ako jednorožec? Aj na túto zdanlivo bizarnú otázku odpovedá americký ekonóm a profesor politických vied na Duke University v Severnej Karolíne Michael Munger.

 

Už tri dekády vo svojich prácach systematicky skúma správanie verejných inštitúcii, proces tvorby politických rozhodnutí, či motivácie politikov. Najvýznamnejším je však jeho ekonomické a filozofické skúmanie skutočne dobrovoľnej výmeny medzi ľuďmi.

 

Jeho prednášky si budú môcť vypočuť účastníci Seminára rakúskej ekonómie, na ktorom okrem profesora Mungera vystúpi rad ďalších zahraničných a domácich lektorov, napríklad dekan Školy medzinárodných vzťahov a diplomacie na Anglo-American University v Prahe David Lipka alebo známy slovenský ekonóm Juraj Karpiš.

 

Štvordňový vzdelávací seminár, určený (nielen) vysokoškolským študentom organizuje v Mojmírovciach pri Nitre INESS, ktorý dlhodobo patrí k najcitovanejším think tankom na Slovensku. Je to už šiesty ročník tohto tradičného podujatia, ktorým od roku 2010 prešlo už viac ako 150 absolventov.

Prof. Michael Munger
 
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma