Rakúsko – lyžiarsky raj

Rakúsko – lyžiarsky raj

Rakúsko je najnavštevovanejšia zahraničná lyžiarska destinácia nielen pre Slovákov, ale aj pre Čechov a Maďarov .

28.09.2014 | PORTAL s.r.o | www.holiday-portal.com

Slovné spojenie „Rakúsko – lyžiarsky raj“ určite platí aj na Slovensku, lebo Rakúsko je najnavštevovanejšia zahraničná lyžiarska destinácia nielen pre Slovákov, ale aj pre Čechov, Maďarov  a v ostatnom čase aj pre Poliakov a Rusov. V poradí druhá najnavštevovanejšia lyžiarska destinácia je Taliansko a tretia Francúzsko.

 

Pre zaujímavosť  - do Rakúska cestuje 90 percent slovenských lyžiarov individuálne – čiže v prípade Rakúska si 90% lyžiarskych pobytov dohoduje priamo slovenský hosť s rakúskym prevádzkovateľom ubytovacieho zariadenia. Na druhej strane napríklad do Francúzska cestuje 90% hostí - lyžiarov cez cestovné kancelárie. Rakúsko je asi jedinou krajinou na svete, kde je lyžovanie vnímané obyvateľmi ako „národný šport číslo jedna“. Švajčiarsko má zrejme ešte krajšie hory, Francúzsko lanovky už pri vchodoch do apartmánov, Taliansko je slnečnejšie, ale v žiadnom pre lyžiara dôležitom faktore, sa Rakúsko konkurenciou predbehnúť nenecháva.

 

Pozitívne pre rakúskych ubytovateľov ako aj pre ich hostí je skutočnosť, že väčšina stredísk v Rakúsku žije turizmom celoročne: v zime lyže, v lete treking. Ubytovatelia sú nezávislejší, nie sú odkázaní iba na jedno ročné obdobie – ich ubytovacie kapacity nie sú ani v iných častiach roka prázdne, a preto aj v lete sa snažia, aby všetko pre ich hostí bolo "pünktlich".

 

Za veľkú lyžiarsku fajnotu so šikovne prepojenými areálmi sa dá považovať oblasť Ischgl, Serfaus-Fiss-Ladis, tri veľké oblasti v Zillertalu. V minulosti došlo ku kompletnému prepojeniu 250 km zjazdoviek v oblasti tirolského Brixental (Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental) ale aj v Kitzbüheli (čo je jedno z najväčších európskych lyžiarskych stredísk).

Zrejme najviac využitý ľadovec, ktorý je svojim členením oslovuje najmä rodiny s deťmi aj preto, lebo je na ňom vybudované veľké detské výukové hracie centrum Big Family Ski Camp, ale aj preto že väčšina terénov je mierna - no hlavne širokánska. Nájdete tu priaznivé zázemie pre deti, pohodlné sedačkové lanovky a mnoho detských programov.

Stredisko Nassfeld-Hermagor  je jedno z najmodernejších stredísk Rakúska leží pri hraniciach s Talianskom a Slovinskom. Tých,čo neoslní extrémnou nadmorskou výškou, zaiste očarí horskou kulisou a zvyčajne poteší slnečným počasím. Na kľúčových tratiach v druhom, hornom poschodí tohto areálu, zaisťujú prepravu 4 šesť sedačky a 4 štvor sedačky, ktoré dopĺňa 17 vlekov. Lyžiarske trasy sú v Nassfeldu členité a spravidla veľmi široké a prevládajú tie červené. Horné partie zjazdoviek sa nachádzajú na otvorených stráňach, s ubúdajúcou nadmorskou výškou sa ponárajú do ihličnatých lesov, takže kulisa sa v priebehu jazdy neustále mení.

 

Nassfeldský areál leží v podstate na talianskych hraniciach a tak stačí urobiť pár krokov a dať si pravú pizzu, silné espresso a užiť si aj trochu južného temperamentu.Atmosféru vytvorenú zmesou rakúskej svedomitosti a talianskej pohody je v Nassfelde veľmi cítiť...

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
SPONZOROVANÉ ODKAZY