Saforelle® – jemný gél na intímnu hygienu

Saforelle® – jemný gél na intímnu hygienu

Vaginálna mykóza je veľmi časté gynekologické ochorenie.

15.03.2013 | Liek, s.r.o. | www.saforelle.com

Tri zo štyroch žien ju prekonajú aspoň raz za život, takmer polovica z nich ju dostáva opakovane. Na Slovensku tento problém v súčasnosti trápi najmenej 50 tisíc žien v produktívnom veku. Tento zápal pošvy spôsobujú najmä kvasinky rodu Candida albicans, ktoré sú bežnou súčasťou mikrobiálneho osídlenia pošvy u množstva žien. Samy o sebe ešte nemusia viesť k ochoreniu. Mykózy vznikajú až v dôsledku porušenia rovnováhy pošvovej mikroflóry, kedy sa kvasinky premnožia a vyvolávajú zápal v pošvovej sliznici.

 

Medzi rizikové faktory, ktoré podporujú rozvoj vaginálnej mykózy patrí napríklad užívanie antibiotík, cukrovka ale aj tehotenstvo. Príčinou môže byť aj nesprávna hygiena. Ťažkosti často vznikajú po kúpaní v bazéne s chlórovanou vodou, niekedy i po pohlavnom styku.

 

Vhodné je pri liečbe mykózy alebo prevencii opakovaných zápalov používať špeciálne prostriedky na intímnu hygienu. Jedinečné postavenie medzi prípravkami na trhu má Saforelle®, ktorý má jemne alkalické pH. Kyslé pH prípravkov na intímnu hygienu totiž môžu pôsobiť ako rastový faktor kvasiniek. Bakteriostatické a mykostatické účinky Saforelle® boli preukázané pri raste Candida albicans a Pseudomonas aeruginosa. Naviac zloženie Saforelle® je obohatené o extrakt z Lopúcha veľkého (Arctium Lappa), ktorý pôsobí antipruriginózne, ukľudňujúco a protizápalovo a teda rýchlo a účinne odstraňuje nepríjemné pocity pálenia a svrbenia, ktoré takmer vždy sprevádzajú vaginálnu mykózu.

 

Jeho výnimočné účinky potvrdzuje veľký epidemiologický prieskum realizovaný u 25 gynekológov vo Francúzsku. U pacientok, ktoré používali Saforelle® ako doplnok k špecifickej liečbe sa až u 99,1% žien dosiahlo celkové vyliečenie ich symptómov a u tých, ktoré používali iba Saforelle® dosiahlo až 97,3% pacientok celkové vyliečenie. Symptómy boli vyliečené alebo zlepšené po 2-3 týždňoch v 98,4% prípadoch.

 

Preto je možné tvrdiť, že používanie jemného gélu Saforelle® na intímnu hygienu pri vulvovaginálnej kolpitíde či už samostatne alebo v kombinácii s inou liečbou má nesporný benefit.

 

Benigné vulvovaginálnoperineálne ochorenia v gynekologickej praxi a efekt využívania Saforelle®, jemného gélu na intímnu hygienu dvakrát denne:

 

Výsledky štúdie zo skúseností 25 privátnych gynekológov

MUDr. Gilles ROBERT

Gynekológ, Paríž

 

Hodnotenie

Saforelle® – jemný gél na intímnu hygienu
Hodnotenie 4.88 z 5
Počet hlasov 8
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma