Smartfóny prinášajú revolúciu do domácností

Smartfóny prinášajú revolúciu do domácností

Rozvoj technológií má dopad na každú oblasť výroby.

31.03.2014 | TOPSHADE | www.najlepsiebrany.sk

Rozvoj technológií má dopad na každú oblasť výroby. Najnovším trendom je prepojenie zariadení, ktoré denne používame, s internetom, s možnosťou ovládať ich na diaľku.

Nejde len o akýsi diaľkový ovládač, ktorý musíte namieriť na snímač, ale o schopnosť ovládať spotrebiče z ktoréhokoľvek miesta, kde sa práve nachádzate, môže to byť v práci alebo trebárs aj v zahraničí.

 

Môžete napríklad zapáliť a zhasnúť svetlo, zapnúť klimatizáciu, či vypnúť kúrenie ešte pred tým, než prídete domov alebo – práve preto, že nie ste doma.    

Zamerajme sa napríklad na garážovej brány. Hoci dnes sa u nás veľkej miere zavádzajú elektronické brány ako vyšší stupeň klasických brán, ktoré si musel majiteľ najprv otvoriť, keď chcel cez ne prejsť a samozrejme, aj ich po sebe zavrieť, nové technológie umožňujú ich otváranie na inom princípe.

 

Garážové brány, ako aj priemyselné brány je možné otvárať ešte jednoduchšie ako je to dnes možné s diaľkovým ovládaním – cez internet, pomocou na to určenej aplikácie vo vašom smartfóne.

 

Takáto vymoženosť má všeobecne niekoľko výhod, hlavne čo sa týka kontroly spotreby a zamedzovania plytvaniu energie. Inou výhodou je práve zbavenie sa strachu či zlého pocitu, že ste zabudli vypnúť spotrebič, ktorý bez vašej prítomnosti z bezpečnostného hľadiska nemá byť zapojený.

Ďalšou možnosťou aplikácie okrem ovládania rôznych spotrebičov je aj možnosť kontroly, dokáže simulovať prítom­nos­ť v dome a umožňuje aj integrovať IP ka­mery na sle­do­vanie ak­tuál­ne­ho diania v dome a v je­ho oko­lí. V prípade nebezpečenstva dokáže odoslať e-mai­lo­vú alebo SMS sprá­vu.   

 

Na to, aby spotrebiče dokázali komunikovať so smartfónom, potrebujú mať nainštalované rádiofrekvenčné prvky. Komunikáciu so smartfónom potom zabezpečuje príslušné zariadenie, ako napríklad Smart Ma­na­ger xCom­fort od spoločnosti Eaton.     

        

 

Hodnotenie

Smartfóny prinášajú revolúciu do domácností
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma