Testy osobnosti

Testy osobnosti

Prečo sú tak dôležité pri pracovných pohovoroch?

27.11.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.gsgroup.sk

Pracovné pohovory nemusia byť iba o rozprávaní, ale aj o vypĺňaní testov. Konkrétne ide o testy osobnosti, ktoré by mali zistiť, ako veľmi sa pre firmu hodíš.

 

Najobľúbenejšie testy, ktoré sa používajú pri pohovoroch sú:

 

MBTI (Myers-Briggs Type Inventory)

Tento test sa bude zaoberať viacerými vecami, ktoré sám ovplyvňujú, ako je napríklad prijímanie energie, informácií, ako robíme rozhodnutia a ako si organizujeme život. Z tohto testu sa však môžeme dozvedieť aj viac- si introvert alebo extrovert? Srdce alebo rozum? Aj na toto dostaneš odpoveď.

 

DISC

Druhým obľúbeným testom test osobnosti, ktorý taktiež pmáha ľuďom bližšie určitž ich povahové vlastnosti. Ide o predelenie do 4 kategórií : Dominancia, Vplyv, Stálosť a Svedomitosť. Každá jedna z kategórií zahŕňa jedinečné vlastnosti zamestnanca.

 

Výsledok testu však nie je 100%. Každý z nás má popravde niečo z každej kategórie, no odlišuje nás prevaha jednej.

 

 

Na čo sú tieto testy dobré?

 

 

Nejde ani tak o tvoje vlastné potešenie, alebo o potešenie zamestnávateľa. Ide o formu hlbšieho nazretia do povahy potenciálneho zamestnanca. Napríklad pôjde o kladenie dôrazu na to, či sa budeš do kolektívu hodiť. So svojimi kolegami veľakrát musíme zdieľať viac ako len meno firmy.

 

Druhým dôvodom je, či sa budeš na konkrétnu prácu hodiť. Nie vždy to zo seba cítime, ale stáva sa , že proste práca, ktorú chceme nie je vždy pre nás. To odborníci vedia veľmi dobre posúdiť, je predsa známe, že isté pracovné miesta vyžadujú konkrétne povahové znaky.

 

Tretím je komunikácia a práca s ľuďmi. Nech si kdekoľvek, nevyhneš sa jej 100% nikde. Jedna práca je práca pre call centrum, kde sa prosto nedá ignorovať komunikácia, iné práce, ako tie v IT si nevyžadujú až toľkú interakciu s ľuďmi. Každopádne, keď to príde, je treba konať. Na druhej strane je podstatné komunikovať aj so svojimi kolegami a šéfom a to je taktiež veľmi dôležité pre riešenie problémov alebo pracovať v tíme.

 

Tieto testy je možné odskúšať aj v pohodlí domova. Skús to a zisti, ktorý typ osobnosti si ty. Môže to byť zaujímavá zábava, na druhej strane ti možno niektoré veci začnú dávať zmysel a popremýšľaš nad novou pracovnou pozíciou, čo by k tvojej povahe viacej padla.

Hodnotenie

Testy osobnosti
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma