3 otázky pri hľadaní správnej kariéry

3 otázky pri hľadaní správnej kariéry

Aj vy ste sa už niekedy ocitli na kariérnej križovatke? Nie je to nič nezvyčajné, odbor zamerania menia aj profesionáli vo svojo

17.03.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Chcete zmeniť prácu, alebo máte ešte možnosť zvážiť výber vysokej školy, najprv si prečítajte tieto 3 otázky. Mali by vám byť nápomocné pri pochopení vašich priorít a aktivít, ktoré obľubujete. Súčasne vyzývajú k tomu, aby ste sa nebáli ísť do odvetvia, v ktorom nie ste úplný profesionál, ale ide vám dobre. V prvom rade je dôležité sa zamyslieť, čo vás baví. Ani podnikanie nie je úspešné, ak je zakladateľom človek, ktorého vôbec netrápia svoje produkty. Ako je teda možné vykonávať prácu bez nadšenia? Vďaka týmto trom bodom sa dozviete, ako takejto situácii predísť:

 

1. Čo by ste si priali robiť?

Určite ste už veľa- krát rozmýšľali, v akom pracovnom odeve by ste sa najradšej videli. Nenadarmo sa nás pýtajú na pohovoroch, kde by sme chceli byť o desať rokov. Dozaista ste sa venovali aj iným veciam ako práci a škole. Aktivity, ktoré si všímate nemusia priamo súvisieť so zameraním. Ak vás pochválil šéf, že ste dobre spracovali excel tabuľku, neznamená, že musíte robiť celý život len to. Zrejme ste analytický človek, a podľa toho je dobré hľadať zamestnanie. Chodili ste v detstve ešte za úsvitu pásť ovce s dedinským gazdom? Možno by bolo dobré upriamiť pozornosť na chov zvierat, či prácu v poľnohospodárstve. Odhoďte predsudky, že v sfére, ktorá vás baví nie je dosiahnuteľný zisk. Začnite podnikať, ponúknite zákazníkovi originalitu a trpezlivo budujte svoju firmu.

 

Ďalšie inšpiratívne otázky, ktoré odporúčame položiť každému, kto hľadá kariérnu cestu, nájdete na stránke Brigada.sk.

Hodnotenie

3 otázky pri hľadaní správnej kariéry
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma