5 bodov, ktoré vám pomôžu počas prvých školských dní

5 bodov, ktoré vám pomôžu počas prvých školských dní

AKo po letných prádzninách a dovolenkách začať zasa pracovať?

05.09.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.gsgroup.sk

Leto končí, škola začína. Spolu s ňou aj povinnosti. Ak si počas leta nemakal na brigáde, môže byť začiatok naozaj ťažký. Voľný program, rána o jedenástej, spontánne výlety. Ako sa zasa naučiť vstávať na ôsmu a byť produktívny celý deň? Prinášame 5 tipov, ktoré môžu pomôcť pri hľadaní strateného sebazaprenia a pracovnej morálky. Hlavne sa pokús myslieť pozitívne a neznepríjemňuj si už aj tak nepríjemnú zmenu ešte viac.

 

1 - Usporiadaj si myšlienky

Vytiahni diár, opráš ho a napíš si To do list. Začiatok školského roka prináša mnoho vybavovačiek, nákupov a prvých povinností. Aby si sa v tom nestratil, všetko si starostlivo spíš a maj pred očami. Chaos totiž plodí nechuť a rezignáciu. S pripraveným prehľadným zoznamom si ľahšie nájdeš cestu k jednotlivým bodom a určite nič nevynecháš. Vyhneš sa stresu a nezabudneš na žiadne termíny. Navyše škrtať už splnené úlohy je pocit najväčšej satisfakcie akú si môžeš počas plnenia povinností predstaviť.

 

2 - Začni pomaly

Aj keď fyzicky už možno sedíš v škole, psychicky si ešte v prázdninovom móde. Začni plniť úlohy pomaly. Tvoje telo sa zo dňa na deň neprepne. Do pracovného tempa sa potrebuješ dostať postupne. Prvý deň si napíš spomínaný To do list, druhý splň jeden či dva body, tretí pridávaj. Choď na seba trpezlivo, no neodkladaj zoznam na neskôr. Dopraj si potrebný čas na nový režim, no príliš to nepreháňaj.

 

3 - Stanov si reálne ciele

Dávaj si zo začiatku malé úlohy, ktoré vieš, že si schopný splniť. Každý sa sám veľmi dobre pozná a vie, čo je v jeho silách. Robiť si veľké plány ako začneš od zajtra makať aj keď vieš, že to pravdepodobne nesplníš, nemá zmysel. Len ťa to odradí a opäť prichádza nechuť a rezignácia. Ak budeš svedomito škrtať najprv malé úlohy, o chvíľu budeš v plnom pracovnom tempe schopný stihnúť dvakrát toľko ako si si naplánoval.

 

Pokračovanie článku nájdeš tu.

Hodnotenie

5 bodov, ktoré vám pomôžu počas prvých školských dní
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma