5 dôvodov, prečo sú drevené brikety tou správnou voľbou

5 dôvodov, prečo sú drevené brikety tou správnou voľbou

Ak hľadáte všetky výhody dreva a nemáte záujem o jeho nedostatky, možno by ste mali zvážiť brikety z tvrdého dreva.

21.05.2019 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Brikety sú ľahko dostupné

 

Ich hlavnou zložkou je biomasa. Aj vďaka tomu si nemusíte lámať hlavu pôvodom brikiet. Na ich výrobu sú používané prevažne odpadové látky – piliny.

 

Brikety sú jednoducho skladovateľné

 

Veľkosť a tvar brikiet umožňuje ich jednoduché skladovanie. Môžeme ich bez problémov naukladať do niekoľkých radov, najmä vďaka praktickým tvarom (kocka, valec, kváder). Navyše sú drevené brikety tiež zabalené a pripravené na spaľovanie.

 

Brikety sú jednoduché aj z hľadiska manipulácie

 

Zhutňovanie odpadu, ktorý sa vyžíva na výrobu brikiet, znižuje ich objem o 10-násobok, čo uľahčuje uskladnenie a prepravu. Vzhľadom na ich tvar, veľkosť a hustotu, sú brikety vynikajúce aj pre prepravu na dlhé vzdialenosti. Aj náklady na nakládku a vykládku sú oveľa nižšie.

 

Brikety majú skvelý pomer cena a výkon

 

Brikety sú v porovnaní s drevom menej nákladné, najmä vďaka skutočnosti, že dokážu vyprodukovať viac tepla, horia rovnomernejšie a dlhšie.

 

Brikety sú obnoviteľné

 

Na výrobu brikiet sa využívajú organické materiály, ktoré majú jednu spoločnú vlastnosť - sú obnoviteľné, čo je priateľské aj voči životnému prostrediu.

 

Vyskúšajte si urobiť brikety doma

 

V súčasnosti sa na trhu predávajú klasické drevené brikety. Brikety si ale môžete vyrobiť aj doma. Aby ste mohli brikety tvarovať, musíte mať iba zásoby horľavého materiálu, vhodného spojiva a mlyn.

Alternatívou k briketám sú pelety, tie sa však hodia len do kozubov a kotlov s automatickými a poloautomatickými podávačmi.

Hodnotenie

5 dôvodov, prečo sú drevené brikety tou správnou voľbou
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma