5 najžiadanejších brigád v prímorských destináciách

5 najžiadanejších brigád v prímorských destináciách

Ktoré brigádnicke pozície sa oplatia najviac? Koľko zarobíš ako čašník a koľko ako chyžná?

08.06.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.gsgroup.sk

Pracovať s výhľadom na more je vysnený ideál pre mnohých študentov - brigádnikov. Zahraničné rezorty v tomto období ponúkajú mnoho brigád na rôznych pozíciách. Keďže sa v lete zvyšuje počet zákazníkov, počet personálnu sa musí priamoúmerne prispôsobovať. Ide hlavne o práce pomocné, manuálne či duševné, ktoré si nevyžadujú vysokú mieru zodpovednosti.

 

Animátor, animátorka

500 - 900 eur/mesiac

 

Práca animátora je jednou z najviac ponúkaných. Rezorty potrebujú personál, ktorý sa o ich hostí počas pobytu postará. Jedným z najžiadanejších je detský animátor. Dovolenky sú hlavne rodinné záležitosti, preto sú služby detského animátora najmä u rodičov veľmi obľúbené. Keď si vravíš, že starostlivosť o deti naozaj nie je tvoja šálka kávy, môžeš to skúsiť ako športový animátor. Na starosť budeš mať športové aktivity, cvičenia a súťaže. Mzda sa odvíja najmä od predchádzajúcich skúseností, no aj ako neskúsený začiatočník zarobíš slušný balík.

 

Čašník, čašníčka

600 - 1000 eur/mesiac

 

Čašník zarobí v priemere o čosi viac. Je to práca fyzicky náročná a práve schopnosti čašníkov zabezpečujú bezproblémový chod reštaurácií v hoteloch. Sú na nich kladené relatívne vysoké nároky a majú hmotnú zodpovednosť. Ako vždy a všade je dobré mať predchádzajúce skúsenosti alebo aspoň komunikatívnu povahu, odhodlanie a pohodlné topánky.

 

Chyžná

500 - 900 eur/mesiac

 

Najviac si na pozícií chyžnej zarobíš v Španielsku, menej už na Cypre. Stále sú ale platy chyžných v zahraničí neporovnateľné s platmi chyžných na Slovensku. Táto práca je vhodná najmä pre brigádnikov, ktorým cudzí jazyk danej krajiny, resp. angličtina robí problémy. Chyžná sa stretáva s hosťami len minimálne. V pomere náročnosti práce a finančného ohodnotenia je jednou z najlepších pozícií.

 

Plavčík, plavčíčka

500 - 600 eur/mesiac

 

Ak sa vidíš v plavkách pri bazéne, nezabudni si spraviť skúšky. Plavčík musí mať platnú licenciu. Nezarobíš asi až toľko ako brigádnici na iných pozíciách, ale ani sa toľko nenamakáš. Byť platený za celodenný pobyt na čerstvom prímorskom vzduchu nie je úplne na zahodenie. Na druhej strane treba dávať pozor a byť v strehu, v prípade krízových situáciách môže ísť aj o život.

 

Recepčný, recepčná

600 - 1000 eur/mesiac

 

Brigáda pre zodpovedných, trpezlivých a komunikatívnych ľudí. Ako recepčný/á musíš ovládať jazyk plynule. Je tiež nevyhnutné byť pozorný a spoľahlivý, chyby na hotelovej recepcii sa riešia najťažšie. Potrebuješ vedieť pohotovo reagovať v rôznych nečakaných situáciách a byť schopný efektívne riešiť problémy. Pozície na recepcii napĺňajú zamestnávatelia takmer výhradne brigádnikmi s predchádzajúcimi skúsenosťami.

 

Okrem typických pozícií hotely hľadajú aj kuchárov, nosičov, maliarov, záhradníkov či tanečníkov, spevákov a komické duá. Najviac platení sú práve speváci, choreografi a komici.

Hodnotenie

5 najžiadanejších brigád v prímorských destináciách
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma