5 veľkých mýtov o potení

5 veľkých mýtov o potení

Reči ako "čím viac sa potíme, tým lepšie cvičime" sú kecy. Prečítajte si 5 najväčších mýtov o potení.

04.08.2014 | Apploud | www.nepotsa.sk

Mýtus č. 1: Čím viac sa potíme, tým lepšie cvičíme!

Všetci sme už počuli, že nadmerné potenie pri cvičení rozhodne znamená, že cvičíme lepšie. No pravda je iná. Pot má jedinú hlavnú funkciu – ochladzovať naše telo. To, koľko sa potíme, neudáva ako efektívne cvičíme, pretože niektorí ľudia sa jednoducho potia viac ako ostatní. Preto, ak chcete zistiť, či cvičíte efektívne, nepoužívajte množstvo potu ako meradlo. Radšej si merajte tep a spálené kalórie.

 

Mýtus č. 2: Nadmerné potenie pri cvičení znamená, že nie ste vo forme!

Rozhodne to nie je pravda. Potenie (hoci aj mierne nadmerné) pri posilňovaní a cvičení znamená, že naše telo pracuje tak, ako má – ochladzuje sa. Väčšina profesionálnych atlétov sa potí viac ako priemerní ľudia. Prečo? Pretože po rokoch tréningov a cvičení dokážu ich telá efektívnejšie využívať pot na ochladzovanie.

 

Mýtus č. 3: Pot zapácha!

Vyzerá to ako logický fakt, nie? No nie je. Pot vlastne nemá žiaden pach, pretože sa skladá z 99% vody a 1% soli a niekoľkých proteínov. Nepríjemný zápach, ktorý je spájaný s potom, vzniká, ak sa pot dostane do styku s baktériami žijúcimi na povrchu kože. Tušili ste to?

 

Mýtus č. 4: Detský púder zabraňuje poteniu pod pazuchami!

Niektorí ľudia veria, že prirodzeným „liekom‟ proti nadmernému poteniu pod pazuchami je detský púder. No v skutočnosti pácha detský púder viac škody ako úžitku. Pri takomto používaní púdru sa akurát zašpiníte, a keď sa spotíte a púder zvlhne, zašpiní a zničí vaše oblečenie. Radšej si vyberajte kvalitný antiperspirant.

 

Mýtus č. 5: Antiperspiranty spôsobujú rakovinu prsníka a Alzheimerovu chorobu!

Nenechajte sa týmto mýtom zmiasť. Viaceré inštitúty na výskum oboch chorôb nás ubezpečujú, že soli hliníka obsiahnuté v antiperspirantoch nie sú nijakým rizikom rakoviny alebo Alzheimera. Takisto tvrdia, že ak nechceme tieto choroby dostať, mali by sme radšej obmedziť soľ v našich jedálničkoch.

Antiperspirant Perspi-Guard 50ml
 
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma