5 zaujímavosti o podlahách

5 zaujímavosti o podlahách

Prečítajte si niekoľko zaujímavosti o podlahových krytinách.

13.11.2018 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

5 zaujímavosti o podlahách

Podlahy bez akýchkoľvek pochýb patria k najdôležitejším interiérovým prvkom a to nielen z hľadiska dekoratívnych vlastností, ale aj z tých funkčných a praktických. Prečítajte si niekoľko zaujímavosti o podlahových krytinách.

1.       Korkové podlahy sú vyrábané z obnoviteľných zdrojov

Ako už zo samotného názvu vyplýva, korkové podlahy sú vyrábané z korku. Korok pochádza z kôry stromu korkového dubu, ktorý rastie v južných častiach Európy. Tento strom je zaujímavý hlavne vďaka svojej atypickej vlastnosti -  po ošúpaní jeho kôra dorastie. Ide teda o ekologicky prijateľný variant.

2.       Vinylové podlahy patria pod PVC podlahy

Ide o skratku slova polyvinylchlorid, teda PVC. Ich montáž sa ale líši od klasického PVC. Vinylové podlahy sú totiž tvorené z dielov a ukladajú sa samostatne. Disponujú širokou škálou dekorov, majú antialergické vlastnosti, sú dobrým zvukovým izolantom a sú vodeodolné.

3.        Drevené podlahy si našli svoje miesto v domácnostiach už v období baroka

Prvé boli francúzske parkety. Tie sa vyrezávali z tvrdých drevín a tvorili sa na nich elegantné obrazy. Drevo bolo následne opracované. Drevené podlahy si mohli v tej dobe dovoliť iba tí najbohatší. Nižšie triedy ich napodobňovali tak, že na podlahu z dosiek maľovali rozličné vzory.

4.       Koberce nie sú len dekoráciou

Merané a kusové koberce sú stále v móde aj vďaka praktickým vlastnostiam. Koberec tlmí hluk, čo zlepšuje akustiku v miestnosti. Navyše, sú aj dobrým tepelným izolantom. V miestnosti dokážu udržať až o 25% tepla viac ako iné podlahové krytiny.

5.       Linoleum je často neprávom prehliadané

Prírodná podlahová krytina existuje už viac ako 100 rokov. Je zložená z ľanu, oleja, vápenca, korku a ďalších udržateľných materiálov. Ide o materiál s dlhou životnosťou, ktorý sa hodí do domácností aj do komerčných priestorov.

Hodnotenie

5 zaujímavosti o podlahách
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma