5 zaujímavostí o podlahových krytinách

5 zaujímavostí o podlahových krytinách

Dobre vyzerajúce podlahy zvyšujú hodnotu vášho domova.

04.02.2019 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Dobre vyzerajúce podlahy zvyšujú hodnotu vášho domova. Prečítajte si preto zaujímavé fakty o rôznych podlahách, ktoré na trhu nájdete. Od tých najpopulárnejších až po tie menej známe.

 

Laminátová podlaha je jednou z najtrvácejších podláh

 

A nielen to. Laminát patrí tiež medzi ekologické kúsky. Vďaka laminátu získa váš domov elegantný a príjemný vzhľad. Ponúka mäkký aj teplý pocit pre nohy. Laminátové podlahy sú navyše odolnejšie voči poškriabaniu než podlahy drevené. K dispozícii máte tiež imitácie rôznych povrchov Môže napodobniť všetky druhy dreva a získať tak podlahu, ktorá bude pôsobiť prírodným dojmom.

 

Linoleum a vinylové podlahy – nejde o synonymum

 

Vinylové podlahy sú syntetické a vyrábané z chemikálií na báze ropy. Linoleové podlahy sú všetky prírodné a sú vyrobené zo surovín obsiahnutých v prírode, ako je ľanový olej, drevená múka, korkový prach, vápenec a stromová živica. Linoleum je odolnejšie a zvyčajne aj o niečo drahšie než vinyl.

 

 

Ak chcete odstrániť červené víno z koberca, vyčistite škvrnu sódou

 

Alebo pokryte škvrnu soľou, ktorá víno absorbuje. Pokiaľ škvrna na koberci ostane, utrite ju roztokom detergentu, vody, do ktorých pridajte aj niekoľko kvapiek octu.

Korok je jednou z najvznešenejších podlahových krytín. Jeho štruktúra sa skladá z 200 miliónov korkových buniek a každá obsahuje vzduchový priestor. Tieto drobné bunky zabraňujú prenosu zvuku, sú teda skvelým zvukovým izolantom. Ak radi improvizujete, korok môžete použiť aj na steny ako dekoráciu. Navyše, korkové podlahy majú tiež ekologické vlastnosti. Sú vyrábané z kôry stromu korkového duba, ktorý je známy tým, že jeho kôra dorastá.

 

Najstarší koberec, ktorý dnes existuje, je starý 2000 rokov a nazýva sa koberec Pazyryk. Bol nájdený v hrobke na Sibíri v štyridsiatych rokoch 20. storočia.

 

Hodnotenie

5 zaujímavostí o podlahových krytinách
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma