6 dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre brikety

6 dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre brikety

Staré drevo už pomaly vychádza z módy a nahrádza ho pohodlnejšia, ekologickejšia a účinnejšia alternatíva – brikety a pelety.

19.10.2017 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

6 dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre brikety

Zimná sezóna nám opäť klope na dvere a spolu s ňou prichádza aj otázka ohľadom topenia a vykurovacích materiálov. Staré drevo už pomaly vychádza z módy a nahrádza ho pohodlnejšia, ekologickejšia a účinnejšia alternatíva – brikety a pelety. Vďaka novým materiálom na vykurovaní nielen ušetríte, ale pomôžete aj životnému prostrediu.

Čo sú drevené brikety?

Už zo samotného názvu plynie, že brikety sú vyrábané z dreva, konkrétne z pilín. Väčšinou ide o využitie tvrdých drevín( buk, dub), ktoré horia dlhšie ako dreviny mäkké. Rôznymi technológiami sa brikety zlisujú do tvaru oválu, tehly či kvádru. Spaľovať ich môžete v kozuboch, v kotloch, v pieckach. Vyznačujú sa vysokou kvalitou a prinesú vám vytúžený komfort.

Prečo voliť brikety?

1.       Ľahká skladovateľnosť a manipulácia

Už sa viac nemusíte zaťažovať kúpou a výberom toho najlepšieho a najsuchšieho dreva. S jeho prípravou a následným skladovaním, ktoré vám zaberie celé dni či hodiny. Brikety sú ľahko skladné a veľa nevážia.

2.       Životné prostredie

Hnedé uhlie, čierne uhlie, ba dokonca aj drevo vylučujú do ovzdušia škodliviny a znečisťujú ho. Drevené brikety sú naopak vysoko ekologické. Navyše, produkujú sa z drevného odpadu – pilín a efekt ochrany je tak až dvojnásobný.

3.       Ekonomická výhodnosť

Vytápanie s briketami je lacnejšie ako elektrické či plynové vykurovanie a to až o celých 30 percent. Cena mimo sezónu kolíše, z čoho plynie, že sa vám oplatí nakúpiť brikety aj počas letných mesiacov.

4.       S briketami topíte efektívne

Brikety prinášajú aj mnoho ďalších výhod. Zanechávajú málo popola, majú vysokú výhrevnosť a keďže horia rovnomerne, zvyšuje sa aj dĺžka ich horenia. Tá sa pohybuje od štyroch do desiatich hodín, záleží od typu brikiet. Bukový valec vyrobený z lisovaných bukových pilín bez vzduchového kanálika zabezpečí vysokú výhrevnosť a dlhšiu dobu horenia. Nočné brikety vyrobené z čistenej kôry, sú vhodné na noc a horia viac ako 10 hodín.

5.       Bez starostí s nákupom dreva

Obrovskou výhodou je, že vám odpadnú starosti s nákupom dreva. Mnoho výrobcov totiž nepredáva tak kvalitné drevo, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Drevo často býva vlhké uprostred, hoci jeho vonkajší povrch je dokonale suchý. Rovnako pri kúpe dreva dostávate menšie množstvo ako to, za aké ste v skutočnosti zaplatili. Záleží totiž, ako ho výrobca na palety naskladá.

6.       Hodia sa prakticky všade

Brikety môžete použiť v krboch a krbových peciach, sporákoch a kachľových peciach a v kotloch centrálneho vykurovania na pevné palivo.

Hodnotenie

6 dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre brikety
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma