6 zásad nosenia polokošele

6 zásad nosenia polokošele

Tričko a polokošeľu treba vnímať ako dvoch vzdialených príbuzných. Spája ich síce určité puto, no je medzi nimi relatívne veľký.

10.04.2017 | Merkurius s.r.o. | www.bestlook.sk

Tričko a polokošeľu treba vnímať ako dvoch vzdialených príbuzných. Spája ich síce určité puto, no je medzi nimi relatívne veľký rozdiel. Zatiaľ čo tričko je univerzálnym kusom odevu, obľúbeným všetkými vrstvami, polokošeľa bola v minulosti skôr devízou vyššej spoločnosti. To však už neplatí. Nemusíte mať v prístave zaparkovanú  jachtu, aby ste si mohli obliekať polokošele. Stále sú však synonymom štýlu a elegancie a pri ich nosení by sa mali dodržiavať isté zásady.

 

1. Strih je dôležitý

 

Polokošeľa má byť primeraná veľkosti muža, ktorý ju nosí, nesmie však byť priveľmi obtiahnutá. Je fajn, ak zvýrazňuje jeho kontúry. Nech však nevyzerá, akoby si ju požičal od mladšieho brata. Ak ledva vopcháte prst medzi svoj biceps a rukáv, kúpte si o číslo väčšiu. Ak tam je priestoru priveľa, postupujte opačne.

 

2. Nevyhŕňajte si golier

 

Golier dole. Bez komentára.

 

3. Pozor na dĺžku

 

Väčšina polokošelí je vzadu o čosi dlhšia než vpredu. Je to preto, aby sa jednoduchšie nosili zastrčené v nohaviciach. Tento trend už nie je taký populárny, no dĺžka zostala. Dbajte teda na to, aby polokošeľa vzadu nepresahovala polovicu vášho zadku, resp. neskrývala celé vrecká na rifliach.

 

4. Polokošeľa a sako nejdú dokopy

 

Aj keď košeľa v názve odevu môže pôsobiť motivujúco, nedajte sa oklamať. Polokošele a saká k sebe nepasujú a pôsobia komicky. Či už sú zastrčené v nohaviciach, alebo nie. Ak si plánujete obliecť sako, dajte si pod neho radšej klasickú košeľu.

 

5. Na nahé telo

 

Pod polokošeľou už nič nenoste. Tričká môžu prekúkať cez rukávy, prípadne pri golieri. Ak sa bojíte potných škvŕn v podpazuší, radšej zainvestujte do kvalitného deodorantu. Prípadne so sebou noste náhradnú polokošeľu.

 

6. Dolaďte k polokošeli aj nohavice

 

Polokošele sa pekne dopĺňajú s nohavicami. Novšie kusy sa dajú obliecť aj s rifľami, väčší pozor si však treba dávať pri klasických strihoch. Polokošele s nádychom dekád minulých je potrebné patrične doplniť aj pasujúcim spodkom - ideálne nohavicami, ktoré sú (výzorovo) približne z rovnakého obdobia. 

Hodnotenie

6 zásad nosenia polokošele
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 6
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma