7 rád pri výbere LPG

7 rád pri výbere LPG

Užitočné rady pre motoristov, ktorí hľadajú spôsob ako ušetriť nemalé financie prestavbou motora na plyn.

09.06.2015 | Hatiar s.r.o. | www.hatiar.eu/blog/150-7-rad-pri-vybere-lpg.html

7 rád pri výbere LPG

V tomto článku by som chcel pomôcť vodičom pri výbere, pokiaľ plánujete kúpu ojazdeného, prípadne aj nového auta a chceli by ste jazdiť podstatne lacnejšie, než ponúka súčasný trh.

Pri výbere by ste sa mali zamerať na niekoľko faktorov, ktoré v konečnom dôsledku môžu ovplyvniť správnosť Vašej voľby vo forme dlhodobo spoľahlivej prevádzky Vášho vozidla.

 

1. Motor.

Pri súčasných cenách palív spaľovacích motorov je jednoznačne najlepšia a najlacnejšia voľba benzínový motor s pohonom prispôsobeným na spaľovanie plynu prestavbou na LPG (prípadne CNG).

2. Účel používania vozidla.

Niekto potrebuje osobné auto, iný zas nákladné. Jeden menšie, druhý dá prednosť limuzíne. Na cestách je vidieť jazdiť auto s jedným pasažierom-vodičom, niektoré autá sú plne obsadené a batožinový priestor využívajú na maximum.

3. Počet plánovaných kilometrov.

Pokiaľ kupujete auto na rok-dva rozhoduje takmer vždy cena. Pokiaľ staviate dom/chatu kúpte si auto "na zodratie", vtedy nenamietam, keď zákazník tlačí cenu prestavby nadol ako sa len dá. Ponúkam riešenia aj pre túto skupinu.

4. Režim prevádzky vozidla.

Do istej miery súvisí s predchádzajúcim bodom. Nieje jedno, či auto bude jazdiť len cez víkend, alebo bude používané denne s vyšším nájazdom kilometrov. Aj tu má navrch kvalita pretože len renomovaní výrobcovia vyrábajú naozaj odolné a spoľahlivé komponenty.

5. Stav vozidla.

Celkový stav vozidla je veľmi dobré poznať z viacerých dôvodov. Môžem namontovať to najlepšie a najdrahšie zariadenie, keď však auto nieje v poriadku po všetkých stránkach je to plytvanie.

6. Výber plynového zariadenia.

Z viac ako 20-ročnej skúsenosti viem, že dnes už neviditeľná ruka trhu vytlačila tie najlacnejšie a najmenej kvalitné zariadenia. Zákazníckej obľube sa stále viac a viac tešia naozaj tie kvalitnejšie zariadenia, čoho dôkazom je opäť časť tohto webu, kde sú grafy najmontovanejších, najžiadanejších značiek LPG zariadení na Slovensku za posledné roky http://www.hatiar.eu/o-lpg/chcem-lpg.html .

7. Voľba pracoviska montáže LPG/CNG.

Nakoniec som si nechal časť, kde by som chcel dať do Vašej pozornosti niekoľko výhod, ktoré prestavbou v kvalifikovanom pracovisku získate.

 

Čo dodať na záver ?

Auto na plyn Vám má slúžiť a šetriť. Ušetrené eurá môžte použiť na svoju osobnú spotrebu. Skutočnosť, že sa to oplatí je overená viac ako 3.500 prestavanými vozidlami na území Slovenska ročne (zdroj: Štatistiky Igas, www.igas.sk). Na tomto čísle má naša firma nezanedbateľný podiel čo nás nesmierne teší a ženie vpred.

Mnoho šťastných (a lacných) kilometrov vám želá

Marián Hatiar

 

Celý článok v jeho plnom znení si môžete prečítať na stránkach

http://www.hatiar.eu

 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma