8 jazykov, ktoré sa oplatí vedieť

8 jazykov, ktoré sa oplatí vedieť

Znalosť cudzích jazykov bola, je a vždy aj bude veľmi cenená. Ak aj vy rozmýšľate nad štúdiom jazykov, inšpirujte sa.

09.02.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Cestovanie, čítanie, prezeranie internetu, spoznávanie nových vecí... i naše najobľúbenejšie aktivity vyždaujú znalosť jazyka. O koľko jednoduchšie sa dohovoríme v španielskom hoteli o čase siesty, nové informácie sa dozvieme najmä zo zahraničných web stránok.

Rovnako aj v pracovnom živote si môžme všimnúť rastúci trend po jazykovo zdatných zamestnancoch. Uspieť na trhu práce je omnoho jednoduchšie, ak ovládame viacero jazykov. Možno vás tieto informácie neprekvapili. Veď nutnosť znalosti rečí do nás vtĺkajú rodičia, profesori, či nadriadení celý život. Viete ale, na ktoré sa zamerať? Prečítajte si naše odporúčania.

 

Anglický jazyk

 

Asi nikoho z vás neprekvapí, že sme vybrali tento cudzí jazyk. Dnes jeho znalosť vyžaduje viac ako polovica zamestnávateľov! Odporúča sa ako kombinácia s iným cudzím jazykom, aby bol kandidát úspešný oproti väčšine. 

 

Nemecký jazyk

 

Fakt, že nás nemecky hovoriaca krajina z nemalej časti ohraničuje ignoruje mnoho ľudí. Napriek tomu, že ponúka množstvo dobre platenej práce sa štúdiu nemčiny nevenuje dostatok študentov. Je vhodná aj pre človeka, ktorý má ambície uspieť v rámci Európskej únie.

 

Francúzsky jazyk

 

Pre niekoho náročný, pre iných okúzľujúca reč. Kto spoznal čaro francúzskej kultúry nebude šetriť chválami na krajinu galského kohúta. S francúzštinou stretnete nielen po vycestovaní. Mnoho firiem na Slovensku (napr. automobilka v Trnave) má korene práve v tejto krajine. 

 

Toto je len krátky úryvok z celého článku na portáli Brigada.sk. Celý článok, kde nájdete ďalšie, o niečo prekvapivejšie tipy, sa nachádza tu

 

Hodnotenie

8 jazykov, ktoré sa oplatí vedieť
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma