A miesto bude tvoje vďaka motivačnému listu

A miesto bude tvoje vďaka motivačnému listu

Rady pre dobrý motivačný list. Predaj sa motivačným listom!

03.11.2017 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Pýtaš či je skutočne potrebné písať motivačný list pri žiadosti o zamestnanie? Naozaj to niekto číta? Vo väčšine prípadov je odpoveď na obe otázky áno. Napísanie pôsobivého motivačného listu ti dá príležitosť povedať potenciálnym zamestnávateľom, kto si a prečo si najlepší kandidát pre túto prácu.

Zamestnávatelia v podstate chcú vedieť, že rozumieš ich spoločnosti a prečo si vhodný pre danú pozíciu. Napísanie pôsobivého motivačného listu znamená preukázať tvoju vhodnosť podrobným, ale stručným spôsobom, ktorý zamestnávateľovi povie viac. Aby si sa ubezpečil, že tvoj motivačný list je najlepší, aký môže byť, vytvorili sme pre teba niekoľko skvelých tipov.

 

VÝSKUM

Skôr ako začneš písať svoj motivačný list, dôkladne preskúmaj, čo spoločnosť robí. Dôležitá je charakteristika práce, o ktorú žiadaš  a firemná kultúra. Pochop tón spoločnosti.

 

OSLOVENIE

Musíš vedieť s kým hovoríš. Vyhni sa generickému "Vážený pán/pani" alebo "Koho sa to môže týkať", čo vyzerá, že si nevynaložil úsilie. Namiesto toho sa pokús nájsť meno osoby, ktorá ponúka prácu.

 

TELO

Telo tvojho motivačného listu by malo mať začiatok, stred a posledný odsek. Tieto odseky by mali presvedčiť spoločnosť, že si vhodní na prácu a máš byť pozvaný na pohovor. 

Začiatok odseku:

Najdôležitejšie sú prvé vety. V prvých dvoch vetách daj svojmu čitateľovi pohľad na tvoje skúsenosti. Toto je tiež miesto, kde môžeš jasne uviesť, o ktorú pozíciu sa uchádzaš. Je dobré použiť kľúčové slová z inzercie, ktoré popisujú tvoje schopnosti a kvalifikáciu.

Stred:

Zapoj čitateľa a vysvetli, čo máš k dispozícii. Uprostred motivačného listu by si mal preukázať, akou budeš pridanou hodnotou k jeho spoločnosti. Vyjadri svoje vzrušenie a vášeň pre túto prácu. Spomeň svoje úspechy v rovnakých, či podobných pracovných skúsenostiach.

Urob prepojenie medzi svojimi kvalifikáciami a zručnosťami a prácou, o ktorú žiadaš. Zvýrazni príklady práce, ktorú si robil, a výsledky, ktoré si dosiahol. Skús použiť kratšie odseky alebo zoznamy s odrážkami, aby bol motivačný list prehľadný.

Záverečný odsek:

Záverečný odsek by mal sumarizovať to, čo by si priniesol pre danú pozíciu, a poďakovať čitateľovi za prečítanie. Je to dobrá príležitosť, aby si bol asertívni a zdvorilo požiadal o telefonát alebo stretnutie.

 

ZÁVER

Po dokončení posledného odseku je dôležité uzavrieť váš list s primeraným množstvom úcty voči čitateľovi. Možnosti na uzavretie motivačného listu sú napríklad "S pozdravom", "S vďakou", "S úctou", "Teším sa na Vašu odpoveď" a ďalšie. 

 

 

Motivačný list vám umožňuje zamerať sa na zamestnávateľa takým spôsobom, akým životopis nemôže. 

 

 

Tu nájdeš vzor motivačného listu

A keď s tvojím motivačným listom uspeješ a budeš pozvaný na pohovor do tvojej vytúženej práce, nezabudni si najprv vyskúšať tento simulátor pracovného pohovoru.

 

 

Viac čítaj tu: Predaj sa motivačným listom. 

 

 

Hodnotenie

A miesto bude tvoje vďaka motivačnému listu
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma