Administratívna záťaž ako zbytočná ťarcha podnikateľov

Administratívna záťaž ako zbytočná ťarcha podnikateľov

Ako sa aspoň z časti zbaviť zbytočnej administratívy

30.06.2016 | ESCAPE CONSULT SK | escapeconsult.sk

Rok čo rok sa prijímajú opatrenia, ktoré majú podnikateľom uľahčiť administratívnu záťaž. Akosi sa to však nedarí, keďže táto sťažnosť podnikateľov sa pravidelne ozýva na popredných miestach. Či už ide o mzdové účtovníctvo, pravidlá zamestnávania, vypĺňanie duplicitných výkazov a mnoho ďalších povinností. Zbytočné byrokratické povinnosti sú večne skloňovanou témou, ktorá asi nebude mať konca kraja.

 

A pri účtovníctve to tiež nevyzerá práve najlepšie. Zmeny a novely v zákonoch, vo vyplnení daňového priznania, nové povinnosti, nové tlačivá. Sledovať toto všetko pri riadení firmy urobí z podnikateľa nie zárobkovo činnú osobu, ale človeka, ktorý by okrem sledovania zmien v povinnostiach deň čo deň nerobil nič iné.

 

Podnikateľskému prostrediu by to veľmi prospelo. Nielenže by to uľahčilo robotu súčasným firmám, ale by sa mohli aj viac sústrediť na rozvoj svojho podnikania. Každá jedna povinnosť sťažuje prácu súčasným firmám, ale aj sťažuje vstup novým firmám.

 

Pokiaľ sa ale reálne nezačne niečo meniť a neprijmú sa opatrenia na zjednodušenie podnikania, najlepším riešením pre podnikateľov bude nechať účtovnú agendu externej firme, ktorá sa na špecializuje na dane a účtovníctvo.

 

Hodnotenie

Administratívna záťaž ako zbytočná ťarcha podnikateľov
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma