Aj keď si bez práce, stále môžeš na sebe pracovať!

Aj keď si bez práce, stále môžeš na sebe pracovať!

Nevieš, čo ďalej so sebou robiť? Pomôžeme ti

04.09.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Ostal si bez práce a nevieš, čo robiť ďalej? Nikomu nie je príjemné, ak príde o prácu. Či už je to tvojou vinou alebo inou myšlienkou, cítiš sa pod psa a nevieš, akým smerom sa uberať. 

 

Nezamestnanosť okrem všetkých iných negatívnych pocitov vytvára dojem straty sebavedomia a stratu pracovnej identity. Dôležité je mať okolo seba ľudí, pretože pokiaľ sa nachádzať dlho v tomto stave, môže to vyústiť až do izolovanosti a strate kontaktov. Ber na vedomie, že tvoje emócie sú aké sú a pôjde ich meniť ťažšie než sa zdá, hlavne ak pre teba práca znamenala viac než zárobok. Daj si svoj vlastný čas a poriadne sa nadýchni. Nič sa nedá získať iba tak, to platí aj pri hľadaní práce. 

 

Tvoja cieľavedomosť by sa nemala vytratiť a preto je dôležité ju stimulovať. Začni s nejakých zaujímavým koníčkom, ktorý ti pomôže pri naberaní novej skúsenosti alebo zručnosti. Tie následne môžeš využiť v svojom novom životopise. 

 

Bez denného režimu nie je možné sa nijak ďaleko pohnúť. Preto si aspoň v hlave premiestni, ktorou aktivitou budeš začínať a končiť svoj deň. Stane sa to tvojim vodítkom a každodennou rutinou. 

 

Kontroluj iba veci, ktoré kontrolovať môžeš. Ide napríklad o posielanie žiadostí o zamestnanie. Ty sám neurýchliš čas a ani nezariadiš, aby sa ti rýchlejšie ozvali. No stále môžeš skúšať nové a nové inzeráty. 

 

Ak si už dlhšie nezamestnaný, určite poznáš ten tlak na hrudi, ktorý ťa núti neustále niečo robiť, len aby si sa necítil nepotrebný. Ide o stres, ktorý ťa stále poháňa vpred a nenechá ťa ani vydýchnuť. Nemôžeš byť na seba tak krutý. najlepšie sa stresu vyhneš vďaka cvičeniu a správnej strave. 

 

Cvičenie nemusí byť presne tvoja najobľúbenejšia aktivita, no je to ten najúčinnejší spôsob, ako sa vyvarovať stresu a lepšie sa motivovať. 

 

Jedlo je treba vyvážiť. Vyvaruj sa sladkostiam, alkoholu a cigaretám, miesto všetkého si naordinuj potraviny s obsahom omega 3 mastnými kyselinami, ktoré pomáhajú pri podpore fungovania mozgu a tým ťa udrží dlhšie v aktívnej forme. 

 

Prijmi svoje pocity, podstatné je vedieť s nimi pracovať a nie sa ich úplne zbaviť. Držíme ti palce. 

 

Hodnotenie

Aj keď si bez práce, stále môžeš na sebe pracovať!
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma