Aké brigády hľadajú stredoškoláci?

Aké brigády hľadajú stredoškoláci?

Nie každá brigáda je vhodná pre študenta akejkoľvek strednej školy. Sú aj odbornejšie brigády, ktoré vyžadujú zručnosti a prax

25.06.2014 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Brigády pre stredoškoláka

Mnohí študenti stredných ale aj vysokých škôl si myslia, že na čím viac akýchkoľvek ponúk na brigády sa ozvú, tým väčšiu šancu majú, že nejakú brigádu nakoniec získajú. To môže byť čiastočne pravda, avšak treba myslieť na to, koľko času premárnite reagovaním na také ponuky, ktorých požiadavky na zručnosti a prax nespĺňate

Vaše zručnosti a skúsenosti určite nepodceňujte, ak však vidíte, že nespĺňate hneď niekoľko požiadaviek uvedených v inzeráte, vaša šanca získať túto prácu je prinajlepšom minimálna. V tom prípade na ponuku ani nereagujte, ušetríte tak čas sebe aj zamestnávateľovi, resp. personalistovi, ktorý by vám veľmi pravdepodobne ani neodpovedal a vašu žiadosť na brigádu hneď zamietol.

 

Poobzerajte sa radšej po brigádach, ktoré nemajú tak veľké nároky a sú vhodné pre každého stredoškoláka.

 

Práca na pokladni od 18 rokov?

Takýmto typom práce môže byť aj práca predavača. Či už ide o malý stánok alebo veľký obchodný reťazec, požiadavky na uchádzačov nie sú prehnané a veľmi často zamestnávatelia tieto brigády obsadzujú najmä študentami. Dôležité je pri tejto brigáde spomenúť častú požiadavku zamestnávateľov a to je plnoletosť, t.j. vek minimálne 18 rokov.

 

Stredoškoláci a (ne)povinná prax

Nie je asi nič prekvapivé, že na väčšine stredných škôl študenti absolvujú aj povinnú prax, ktorá je súčasťou štúdia. Tu získavajú praktické skúsenosti, často priamo v spoločnostiach, ktoré sú zmluvne dohodnuté s konkrétnou strednou školou. Je to výborný začiatok pre pracovnú kariéru, ktorý tiež veľmi dobre ukáže aj v životopise uchádzača o brigádu.

 

 

Brigády pre študentov - stredoškolákov, vysokoškolákov
 

Hodnotenie

Aké brigády hľadajú stredoškoláci?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma