Aké krmivo pre psa?

Aké krmivo pre psa?

Vyberáme granule a krmivo podľa plemena.

28.03.2019 | TEXTO s.r.o. | www.jandeb.sk

Aké krmivo je pre psa najlepšie a ako správne kŕmiť?

 

Porekadlo: "Ste to, čo jete", neplatí len u ľudí. Je potrebné si uvedomiť, že psy majú veľmi citlivé tráviace ústrojenstvo, takže rozhodne nie je jedno, akú stravu prijímajú. Kvalita krmiva sa odráža na ich zdraví a celkovej vitalite. Nechajte si s výberom krmiva poradiť, váš pes sa vám za to odvďačí.

 

Kvalita musí stáť na prvý mieste

 

Ak zamirite do obchodu s krmivami, možno vás bohatá ponuka milo prekvapí. Je v tom ale háčik. Mnohí výrobcovia krmiva sa snažia ušetriť a prilákať zákazníka na nízku cenu. Do krmív pridávajú pre psov nevýznamné zložky ako sóju, mäsovú múčku a pod. Použitie nekvalitných surovín zráža cenu na minimum, ale to je asi jediná výhoda. Pes nedostáva to, čo by mal a čo potrebuje, čo sa skôr či neskôr na jeho zdravie negatívne podpíše.

 

Ak vám nie je zdravie vášho psa ľahostajné, musíte sledovať zloženie krmiva. Vhodnou voľbou je napríklad superprémiové krmivo pre psov. S ním máte záruku, že obsahuje pre psa prospešné látky. Obsahuje aj cenné látky ako vitamíny, minerály, vlákninu, proteíny a ďalšie.

 

Ďalšou skvelou voľbou sú granule pre psov s označením holistické. Tie neobsahujú obilniny ani sóju. Vyrobené sú z čerstvých surovín a ich zloženie zodpovedá prirodzenej psej strave. V zložení nájdete okrem kvalitného mäsa napríklad aj korienky bylín, ovocie a zeleninu.

Mali by ste vedieť, že na trhu je aj špeciálne hypoalergénne krmivo. Aj jeho zloženie je maximálne prispôsobené potrebám psov. Je navrhnuté tak, aby splnilo všetky nutričné ​​potreby. Granule neobsahujú napríklad pšenicu a pšeničný lepok, tieto látky by mohli byť zdrojom zažívacích ťažkostí.

 

Ako správne kŕmiť?

 

Vždy je potrebné dodržiavať odporúčanú kŕmnu dávku od výrobcu. Tú je možné rozdeliť na viac častí, čo umožní psovi dávať kŕmení viackrát za deň. Vhodným doplnkom sú konzervy pre psov, ktoré majú atraktívnejšie chuť. Aj pri ich výbere sledujte predovšetkým podiel mäsa. Z času na čas tiež psa odmeňte za dobré správanie, splnenie povelu pod. Zabudnite na piškóty, ale kúpte mu chutné maškrty pre psov.

 

Odporúčame: Kvalitné granule, konzervy aj maškrty výhodne kúpite v internetovom obchode jandeb.sk

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma