Aké sezónne práce sú vhodné pre študentov?

Aké sezónne práce sú vhodné pre študentov?

Leto je časom dovoleniek, zároveň je to aj najlepšia možnosť na brigádu. Pre toto ročné obdobie sú typické najmä sezónne práce.

16.06.2014 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Sezónne práce sú typické najmä pre leto. Prečo práve toto ročné obdobie je pre sezónne práce najpriaznivejšie? Študentom, nezamestnaným aj absolventom škôl sa ponúka hneď niekoľko možností na privyrobenie, a to najmä kvôli dozrievajúcemu ovociu a zelenine, väčšiemu množstvu turistov, otvoreniu kúpalísk a stánkov s občerstvením, či zmrzlinou.

 

Typy sezónnych prác

Azda najtypickejšou sezónnou prácou je zber ovocia a zeleniny. Mnoho študentov za touto brigádou odchádza aj do zahraničia, kde je ponúk oveľa viac ako na Slovensku. Ďalšou typickou brigádou je práca na kúpalisku, či už ako plavčík alebo v niektorom zo stánkov s občerstvením. Veľmi často sú brigádnici zamestnávaní aj v stánkoch so suvenírmi či ako predajcovia zmrzliny. Leto je aj plné festivalov, a tak ďalšími sú pomocné práce na festivaloch.

 

Kde hľadať sezónnu prácu

Ponuky - inzeráty na sezónne práce môžete nájsť na totožných miestach ako aj ostatné brigády a ponuky na trvalé zamestnanie. Ide najmä o rôzne brigádnické portály, stránky spoločností zaoberajúcich sa zberom ovocia zeleniny, sociálne siete, priamo v sídlach spoločností a pod.

 

Sezónne práce v zahraničí

Ako už bolo spomenuté, najviac ponúk na sezónne práce je možné nájsť v zahraničí. Tu sa pridávajú aj ďalšie zaujímavé typy sezónnych prác - animátori, práce v zábavných parkoch, maskoti a rôzne iné. Odmeny sú v porovnaní so Slovenskom výrazne vyššie, treba však počítať aj s nákladmi na cestu a pobyt.

 

Zárobky na sezónnych prácach

Na Slovensku sa zárobky pri sezónnych prácach pohybujú od 2 do 3 EUR/hod. zriedkakedy je odmena vyššia. Vyššie odmeny sa týkajú najmä brigád z oblasti hostesingu. Pri práci hostesiek a promotérov ide však skôr o jednorazové - jednodňové brigády. Tu je častá aj odmena od 3 do 5 EUR/ hod.

Vždy aktuálne ponuky na brigády pre študentov | Brigada.sk
 

Hodnotenie

Aké sezónne práce sú vhodné pre študentov?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma