Aké sú výhody kreatívnej práce?

Aké sú výhody kreatívnej práce?

Kreatívna práca má toho v sebe viac, ako si si myslel

09.09.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Tvoj umelecký potenciál by nemal ostať nedotknutý. Pokiaľ cítiš, že je toho v tebe o dosť viac, ako si si myslel a naozaj ťa baví prejavovať svoje myšlienky a pocity, tak si určite ako stvorený pre vykonávanie jedného z uvedených kreatívnych zamestnaní.

Naskytuje sa mnoho odvetví, v ktorých môžeš zažiariť, je to napríklad:

 

dizajn umelecké remeslo výtvarné umenie multimédiá písanie a komunikácia muzické umenie

 

Aké sú benefity tejto práce?

 

 

1)Oceníš spoločnosť

Ak moc nemusíš prítomnosť iných ľudí, určite ťa poteší spolupráca v kolektíve podobných ľudí ako si ty. Ak je viacero ľudí s kreatívnou mysľou pokope, nikdy nevieš, čo nové a unikátne môžete vytvoriť.

2)Nadobudneš originálny pohľad

Nechaj svoju myseľ kvitnúť. Okrem toho, že ti tvoje originálne uvažovanie pomáha pri tvorbe nových konceptov, môže ti dopomôcť aj k novým riešeniam a na veci sa pozerať z mnohých pohľadov.

3)Ide o flexibilnú prácu

Mnoho kreatívnych prác je flexibilných, teda si môžeš aj sám zvoliť prácu z domu, kaviarne, kancelárie, je to na tebe. Vytvárať veľké projekty nie je len tak. Preto potrebuje myseľ fungovať otvorene.

4)Je to dobré pre naše zdravie

Ak sa rád pohrávaš s ceruzkou alebo hlinou, je to veľké plus. Výskumy dokázali, že kreslenie a modelovanie napomáha väčšine ľuďom vyhnúť sa problémom s uvažovaním a pamäťou. Rovnako to je aj s umelcami zaťažených na remeslá a šitie.

 

 

A ktoré zamestnania najviac zarábajú?

 

Copywriting a technical writer

Ak je tvoje písanie kvalitné a zaujímaš sa o marketing, copywriting je pre teba ako stvorený. Ak radšej prepisuješ texty a tvoj štýl je viac-menej informačný, technical writer je vhodnejší. Technical writer sa stará o prepisovanie komplikovaných technických textov do jednoduchej pochopiteľnej reči.

 

Multimédiá a animovaná tvorba

Ak ťa baví pretvárať svoje nápady do 3D programov a tvoriť tak originálne animácie, či špeciálne efekty, je tu práca v multimédiách, pracovať môžeš so špeciálnymi efektami. Ak si viac analytický typ a baví ťa kódovanie, dobre sa platí aj za pozície web developera alebo mobile app developera.

 

Architekt

Rád riešiš veci ako matematika, no aj vizuálne prevedenie? Architektúra sa dá riešiť z viacerých odvetví, napríklad ako architekt budov, záhrad alebo celých miest.

 

Priemyselný dizajn

nejde iba o riešenie vizuálu automobilov. Priebežne sa preberá riešenie funkcií bežných predmetov, alebo dokonca nábytku. Tvojou úlohou by bolo ich navrhovanie do funkčnej, efektívnej ale aj estetickej formy.

 

Art director

Nevadilo by ti manažovať celú umeleckú scénu na pracovisku? Budeš riadiť proces reklamných kampaní, takže práca s kolegami, ich korigovanie a napokon odprezentovanie produktu klientovi. 

 

Cítiš, že nastal čas, kedy sa realizovať? Pracuj na svojom talente, posúvaj ho ďalej pre dosiahnutie vytúženého úspechu.

Hodnotenie

Aké sú výhody kreatívnej práce?
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma