Ako chrániť životné prostredie?

Ako chrániť životné prostredie?

Aj bežné denné činnosti vyčerpávajú prírodné zdroje.

09.05.2018 | Hi Promotion s.r.o. | www.ekomall.sk

Ako chrániť životné prostredie?

Aj bežné denné činnosti vyčerpávajú prírodné zdroje. Bez toho, aby sme si uvedomovali, meníme s trvalými následkami kvalitu vody, pôdy aj ovzdušia. Prečítajte si niekoľko tipov, ktorými aspoň trochu môžete prírode pomôcť.

1.       Nenakupujte zbytočnosti

Mnohí nakupujú veci, ktoré vlastne ani nepotrebujú. Tie sa potom hromadia v skriniach či v iných úložných priestoroch v domácností. Keby ste sa nad každým produktom, ktorý sa chystáte kúpiť zamysleli a položili si otázku, či ho skutočne potrebujete, eliminovali by ste tak zbytočný odpad a malou troškou prispeli k nižšej výrobe v celej ekonomike.

2.       Prestaňte používať igelitové tašky

Kúpte si textilnú tašku, do ktorej budete odteraz baliť všetky nákupy. Textilné tašky majú mnoho výhod – udržia aj ťažší nákup a môžete ich používať dlhodobo.

3.       Recyklujte

Presne tak. Neignorujte recyklovanie a vytrieďte si doma rozličné koše na odpad, akým je sklo, papier, plast a oblečenie.

4.       Šetrite zdrojmi

Keď si umývate zuby, nenechávajte pustenú vodu. Rovnako sa snažte šetriť vodou aj pri sprchovaní. Ani elektrina nie je zadarmo a jej výroba značne zaťažuje životné prostredie, preto ňou neplytvajte.

5.       Používajte ekologické palivo

A v neposlednom rade by ste sa mali zamyslieť aj nad vykurovacím palivom, ktoré počas zimnej sezóny používate. Skvelou voľnou sú pravé brikety, ktoré sú vyrábané z pilín (drevného odpadu, ktorý sa vytvára hlavne v drevospracujúcom priemysle). Piliny z tvrdých drevín sú pod vysokým tlakom zlisované. Počas výroby sa do drevených brikiet nepridávajú žiadne chemické prísady ani lepidlá. Brikety sa tiež môžu pýšiť skvelými vlastnosťami, akými sú dlhodobé a rovnomerné horenie. Obsahujú len nízke percento vlhkosti a sú vysoko ekologické, pretože do ovzdušia vylučujú len málo škodlivín.

Alternatívou k briketám môžu byť pelety, ktoré sa hodia hlavne do peletových kotlov a krbov.

Hodnotenie

Ako chrániť životné prostredie?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma