Ako funguje klimatizácia?

Ako funguje klimatizácia?

Odpoveď na túto otázku už nemusíte hľadať

14.07.2016 | COLLER KLÍMA s.r.o. | collerklima.sk

Primárnou úlohou vašej klimatizácie do bytu je premiestniť teplo z interiéru vášho domu do vonkajšieho prostredia, čím sa miestnosti ochladia.

 

To robia tak, že nasajú teplo zo vzduchu. Vzduch sa preženie cez výparník, ktorým prechádza chladivo. To odoberie teplo zo vzduchu tak, že mení svoje skupenstvo z tekutého na plynné. Chladivo v plynnom skupenstve spolu s energiou z teplého vzduchu sa presunie. Plyn sa následne stláča v kondenzátore, kde teplo prechádza do vonkajšieho prostredia a chladivo sa opäť zmení do kvapalného skupenstva, ktoré sa pomocou kompresora dostane na pôvodné miesto, kde sa celý cyklus ochladzovania opakuje.

 

Klimatizácia je dosť komplexný vynález. Aby správne fungoval, nezabúdajte na jeho údržbu. Niektoré veci určite zvládnete aj sami ako napríklad výmena filtrov. Iné budú vyžadovať servis od odborníkov. Napríklad v prípade, že klimatizácia prestane produkovať toľko chladného vzduchu ako doteraz. To by mohlo znamenať potrebu vymeniť chladiacu zmes alebo problémy s tokom vzduchu.

Pri výbere klimatizácie stavte na osvedčené značky ako Daikin, Toshiba alebo LG.

Hodnotenie

Ako funguje klimatizácia?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma