Ako hľadať voľné pracovné miesta

Ako hľadať voľné pracovné miesta

Aj vy máte záujem o prácu, no neviete kde začať hľadať? Ponúkame vám pár praktických rád, nielen ako nájdete voľné pracovné mies

27.11.2015 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Veľtrh práce

 

Veľtrh práce znamená veľa pracovných príležitostí v podobe infostánku firiem na jednom mieste. „Naživo“ sa tak môžete informovať a zhovárať so zástupcami firmy, či personalistami. Vybudujete si kontakty, ktoré vám v budúcnosti môžu pomôcť. Nejeden účastník odišiel z pracovného veľtrhu ako pracujúci. Veľtrh je prínosom do kariérneho života aj vďaka interaktívnym workshopom. Naučia vás ako si prácu nájsť a získať ju. Medzi populárne veľtrhy patria napríklad NDK (Národné dni kariéry) alebo Svet práce, ktoré okrem pracovných príležitostí ponúkajú zábavu vo forme sprievodného programu.

 

 

Ponuka od želaného zamestnávateľa

 

V prípade, ak poznáte firmu, ktorej logo by ste chceli nosiť na tričku, zamerajte sa na ňu. Spoločnosti zverejňujú voľné pracovné miesta na web- stránke, alebo na stránkach sociálnych sietí. Tie väčšie dokonca ponúkajú formulár na vyplnenie, vďaka čomu vás zaradia do databázy a môžu kedykoľvek informovať o voľnom pracovnom mieste. Na základe vami zadaných informácii vás môžu priamo pozvať na pracovný pohovor.   

 

 

Hľadať na brigada.sk

 

Brigada.sk vám ponúka stovky voľných pracovných miest usporiadaných podľa zamestnávateľa, regiónu, či typu práce. Záleží len na vás, či dáte prednosť vyhľadávaču, ktorý podľa vašich parametrov nájde požadovanú prácu, alebo si vyberiete sami z ponuky firiem. Ak ste rozhodnutí vycestovať za hranice Slovenska, pozrite si brigády v zahraničí.

 

 

Inzertné noviny a časopisy

 

Voľné pracovné miesta sú v inzertných novinách a časopisoch uverejnené podľa lokality, čo zlepšuje prehľadnosť pri hľadaní brigády. Ich výhodou je, že sa do vašej schránky často dostanú zadarmo a na ich prehliadanie nepotrebujete pripojenie na internet. Ideálny nástroj pre nadšencov printovej verzie časopisov.

 

 

Kontaktovať predchádzajúceho zamestnávateľa

 

Pokiaľ ste sa zapísali v predošlej práci počas štúdia dobrým menom, pokúste sa informovať o voľných pracovných pozíciách v nej. Osloviť môžete bývalého šéfa, alebo iného zamestnanca, ktorý práve otvára novú pozíciu alebo hľadá posily. Manažéri vedia o nábore ako prví, preto je dobré ich kontaktovať predtým, než sa inzerát dostane na verejnosť. Ich snahou je nájsť zamestnanca čo najskôr, takže Vaša rýchlosť je v tomto prípade výhodou.

 

 

Aktualizovať LinkedIn profil

 

Dlho ste sa neprihlásili na váš LinkedIn profil? Je načase zveľadiť účet a aktualizovať informácie uvedené v profile. Obnovte si najmä kontaktné údaje a neujde vám šanca, ak by vás chcela firma osloviť. Dôležité je označenie v profile „práve hľadám prácu“. Pre personalistov je to kľúč ku vášmu životopisu.

 

 

Prihláste sa do brigádnickej roty Brigada.sk a budete viditeľný pre zamestnávateľa. Ponuky brigád sa k vám naraz dostanú.

 

Hodnotenie

Ako hľadať voľné pracovné miesta
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma