Ako môže vyzerať pracovný pohovor na brigádu v zahraničí?

Ako môže vyzerať pracovný pohovor na brigádu v zahraničí?

Pohovor je potrebný pre výber z uchádzačov o brigádu. Pracovný pohovor pre brigádu v zahraničí sa môže líšiť od bežného pohovoru

05.05.2014 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Pracovný pohovor pre brigádu v zahraničí konaný na Slovensku

Pohovor, ktorý ma vybrať spomedzi uchádzačov o brigádu v zahraničí a koná sa na Slovensku (v sprostredkovateľskej agentúre, pobočke zahraničnej firmy na Slovensku) sa v mnohom nelíši od bežného pracovného pohovoru. V prvom rade sa zameriava na otestovanie znalostí cudzieho jazyka a zručností potrebných pre vykonávanie práce (ako pri akomkoľvek pohovore)

 

Pracovný pohovor v zahraničí

Ak sa pohovor bude konať v zahraničí môžu pri ňom byť nejaké odlišnosti ako pri bežnom pohovore, na ktorý ste zvyknutý na Slovensku. Závisí aj od krajiny, v ktorej sa pracovný pohovor bude konať. Pre niektoré krajiny je typický skôr formálny pohovor (Nemecko, Rakúsko) iných krajiných (Francúzsko) môžete skôr očakávať neformálny pracovný pohovor niekde v kaviarni.

 

Oplatí sa cestovať na pracovný pohovor do zahraničia?

Dôležitou otázkou pre každého uchádza o brigádu či prácu v zahraničí je rozmyslieť si, či je potrebné a či sa oplatí vycestovať na pracovný pohovor do zahraničia. Obyčajne sa dá pohovor absolvovať cez sprostredkovateľskú agentúru na Slovensku a do zahraničia vycestovať s istým pracovným miestom. Pracovný pohovor v zahraničí absolvujú skôr uchádzači, ktorí si hľadajú brigádu v zahraničí na vlastnú päsť. Ide však o veľmi zaujímavú skúsenosť ak absolvujete aj pracovný pohovor v zahraničí.

Brigada.sk - portál s ponukami na brigádu pre študentov
 

Hodnotenie

Ako môže vyzerať pracovný pohovor na brigádu v zahraničí?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma