Ako nerobiť chyby na pohovore

Ako nerobiť chyby na pohovore

Napriek tomu, že ľudia na pohovory chodia pomerne často, stále sa stáva že svoj možný úspech zničia banálnymi chybami

26.05.2014 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Oblečenie na pracovný pohovor

Oblečenie je to čo si všimne personalista na pohovore ako jednu z prvých vecí. Aj práve kvôli tomu je treba na oblečenie klásť dôraz a neobliecť si na pohovor hocičo. Aj keď nie je úplne striktný dress code pre pracovný pohovor, je potrebné si vyberať skôr z formálnejšej časti vášho šatníka. Žiadne džínsy, krátke nohavice, šlapky, či tričká s vtipnými či dokonca urážlivými potlačami nie sú na pohovor vhodné.

 

Odpovede na otázky personalistu

Nechoďte na pohovor s tým, že ani len netušíte, čo by sa mohol personalista pýtať. Aj keď nejaká tá otázka môže vždy prekvapiť, je veľa otázok, ktoré personalisti často zvyknú položiť. Keďže o pohovore viete vždy vopred, máte čas sa na tieto otázky pripraviť. Pozor! Nebiflite sa odpovede naspamäť. Personalista si to hneď všimne a je to ďalšia z vecí, ktoré nerobia dobrý dojem z uchádzača.

 

Poskytnutie negatívnych informácií

Každý v živote, aj v tom pracovnom, spravil nejaké chyby. Načo o nich hovoriť personalistovi, keď sa na ne nepýta. Ak budete na pohovore prehnane negatívny, môže to byť jasný znak toho, že si zamestnávateľ musí dať na vás pozor. Úsmev, pozitívna nálada, presvedčivosť je to, čo by vám na pohovore nemalo chýbať.

 

Výhovorky

V žiadnom prípade sa na pracovnom pohovore na niečo nevyhovárajte. Zavádzanie a vyhováranie je tou najväčšou chybou, akú môžete na pohovore spraviť. Žiadneho personalistu uchádzač nepresvedčí vyhováraním a zavádzaním, stavte radšej na vaše vedomosti, zručnosti a skúsenosti, ktoré vám môžu zabezpečiť dobrú brigádu.

Študentské brigády na Slovensku a v zahraničí
 

Hodnotenie

Ako nerobiť chyby na pohovore
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma